Tag

Hasta

Peditus şurup ne işe yarar? Peditus şurup nasıl kullanılır? Peditus şurup 2023 fiyatı

Genel May 08, 2023 Yorum Yok

Bilhassa çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği tıpkı vakitte da merak ettiği Peditus bir şuruptur. P eki Peditus şurup nedir? Peditus şurubu yararları ve ziyanları nelerdir? Peditus şurubu fiyatı ne kadar?

Katarin forte ne için kullanılır? Katarin nasıl kullanılır? Katarin yan etkileri nelerdir?

Üst teneffüs yolu enfeksiyonları ve alerjik hastalıkların semptomlarını tedavi etmekte kullanılan Katarin forte, mevsim geçişlerinde yaşanılan rahatsızlıkların tedavisinde uzman teklifiyle kullanılan bir ilaçtır. Yüksek ateşi düşüren ve ağrı kesici özelliğiyle hastalığı kısa müddette tedavi eden Katarin forte ne için kullanılır? Katarin nasıl kullanılır? Katarin Yan tesirleri nelerdir? sorularının karşılığı yazımızda.

Brad Pitt gizli hastalığını açıkladı! “İnsanların yüzlerini tanıyamıyorum”

Sağlık Nis 22, 2023 Yorum Yok

Dünyaca Ünlü sinema yıldızı Brad Pitt, bir erkek mecmuasına verdiği demeçte beynindeki gizli hastalığı itiraf etti. Hollywood’un başarılı ismi artık yüzleri tanımadığını açıklarken kimsenin hasta olduğuna inanmadığını da belirtti.

Devlet gözlük için ne kadar para ödüyor? 2023 SGK gözlük parası ne kadar Devlet destekli gözlük

Sağlık Şub 23, 2023 Yorum Yok

Devletin vatandaşlara sunduğu seçeneklerden biri olan gözlükler için bir ölçü Nakit ödeniyor. Göz hastalığı olanlar için SGK’nın ödediği fiyat birçok şahıs tarafından merak ediliyor. Pekala devlet gözlük için ne kadar ödüyor, 2023 SGK gözlük parası ne kadar, Devlet dayanaklı gözlük nasıl alınır? İşte ayrıntılar:

Uzmanı uyardı: Deprem görüntüleri kişide olumsuz duyguları ortaya çıkarıyor!

Türkiye’yi vuran zelzelenin akabinde kurtarma anları ya da zelzelede meydana gelen yıkıntı imajları medyaya sık sık düşmeye başladı. Televizyonda gösterilen zelzele imgelerinin bireyde Olumsuz hisleri ani ortaya çıkardığının üzerinde duran Prof. Dr. Hüsnü Erkmen; meskeni yıkılan ve yakınlarını kaybeden insanlarda travma gözükebileceğini ve bu biçim durumlarda bireylerin tedaviye başlamaları gerektiğini söylüyor.

Depremde kurtarılma görüntülerine dikkat! Kötü duyguları ortaya çıkarıyor

Türkiye’yi vuran sarsıntının akabinde kurtarma sahneleri ya da zelzelede meydana gelen yıkıntı imgeleri medyaya sık sık düşmeye başladı. Televizyonda gösterilen zelzele imgelerinin şahısta Üzücü hisleri ani ortaya çıkardığının üzerinde duran Prof. Dr. Hüsnü Erkmen; konutu yıkılan ve yakınlarını kaybeden insanlarda travma gözükebileceğini ve bu usul durumlarda bireylerin tedaviye başlamaları gerektiğini söylüyor.

Bitkisel hayat nedir, nasıl tanımlanır? Bitkisel hayattaki insan nasıl olur?

Birçok şahıs tarafından merak edilen hususlardan biri de bitkisel hayattır. Tıp dünyasında ismini sıklıkla duyduğumuz bu terim aslında bir nevi “Beyin Ölümü” olarak da bilinmektedir. Pekala, Bitkisel hayat nedir, nasıl tanımlanır? Bitkisel hayattaki insan nasıl olur?

Herkes implant yaptırabilir mi? İmplantların avantajları nelerdir?

Genel Oca 31, 2023 Yorum Yok

Eksik dişlerin yerine kullanılan implant tedavisi, ağızda kalan diğer dişlere rastgele bir müdahale yapılmadan gerçekleştirildiği için kollayıcı bir uygulamadır. ‘Diş Tabibi Betül Akar İlhan’ implant hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Glokom nedir? Belirti dahi vermeden sinsice ilerleyen bu hastalığa dikkat!

Gözlerde sinsice ilerleyen ve çoklukla belirti dahi vermeyerek göz hududunda tahribata Sebep olan göz tansiyonu hastalığı (glokom) nedeniyle her Yıl dünya genelinde 6.4 milyon insan görmesini yitiriyor. Göz tansiyonu ile glokomun birbirine karıştırıldığının altını çizen Prof. Dr. Işık Acar Göçgil, “Glokom Önlem alınmadığı taktirde Geri dönülemez görme kayıplarına yol açabilmektedir.” halinde konuştu.