Peditus şurup ne işe yarar? Peditus şurup nasıl kullanılır? Peditus şurup 2023 fiyatı

Genel May 08, 2023 Yorum Yok

Özellikle çocuklu ailelerin sıklıkla tercih ettiği tıpkı vakitte da merak ettiği Peditus bir şuruptur. P eki Peditus şurup nedir? Peditus şurubu yararları ve ziyanları nelerdir? Peditus şurubu fiyatı ne kadar?

Peditus şurup nezle, inflüanza üzere üst teneffüs yolu hastalıklarının yol açtığı öksürük, ateş, eklem ağrısı, baş ağrısı, burun tıkanıklığı üzere semptomların tedavisinde tercih edilen bir ilaçtır. Bu şurup, tabipler tarafından çoğunlukla bebeklere ve çocuklara reçete edilmektedir. Peditus şurup’un mutlaka hekim reçetesi ile alınması Gerekli olup, reçete ile eczanelerden satın alınabilmektedir. Peditus şurup üst teneffüs hastalıklarının tedavisinde tesirli bir ilaç olurken, ateş düşürücü ve balgam söktürücü özellikleri de bulunmaktadır. Çocuğu olan ailelerin en Fazla kullandığı ilaçlardan birisi olan Peditus şurup, içeriğinde yer Meydan etken unsurlarda, çocuk hastalıklarının neden olduğu öksürük ya da burun tıkanıklıkları üzere hastalıkların tedavisi içinde tesirli olmaktadır.

Her bir ölçek (5 ml) Peditus içeriğinde parasetamol, prilamin aleat, guaifenesin ve fenilefrin hidroklorür mevcuttur. Bileşimi yakından inceleyecek olursak; parasetamol genel olarak ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahiptir.

PEDİTUS NASIL KULLANILIR?

Peditus şurubu çocuğuna içirmek yahut kendş kullanmak isteyenler öncelikle Peditus şurubu kullanım dozlarını araştırıyor. Buna nazaran Peditus kullanım dozları:

  • 6 yaşa kadar olan çocuklarda ve bebeklerde hekiminizin reçete edişine nazaran,
  • 6-12 ıslak ortası, günde 4 saatte 1 Defa 5 ml,
  • 12 yaşından Aka çocuklarda ve yetişkinlerde, 4 saatte 1 2 ölçek 10 ml,

Bu belirtilen dozlar tabip denetiminde artırılabilir yahut azaltılabilir.

PEDİTUS ŞURUP FİYAT 2023

Doktor tarafından, hasta olan çocuklara yahut bebeklere gerek görürülerse reçete edilen Peditus şurubu fiyatı merak ediliyor. Peditus şurup 2023 fiyatı 41,28 TL’dir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir