Brad Pitt gizli hastalığını açıkladı! “İnsanların yüzlerini tanıyamıyorum”

Sağlık Nis 22, 2023 Yorum Yok

Dünyaca Ünlü sinema yıldızı Brad Pitt, bir erkek mecmuasına verdiği demeçte beynindeki gizli hastalığı itiraf etti. Hollywood’un başarılı ismi artık yüzleri tanımadığını açıklarken kimsenin hasta olduğuna inanmadığını da belirtti.

Hollywood’un yıldız isimlerinden Brad Pitt, Az görülen bir hastalığa yakalandığını açıkladı. GQ mecmuasına verdiği demeçte ‘yüz körlüğü’ olarak tanımlanan prosopagnozi hastalığıyla çaba ettiğini itiraf eden Pitt, tanıştığı insanların yüzünü hafızasında tutamadığını, onlarla tekraren Kez tekrar tanışmak zorunda kaldığını, bunun da pek Fazla sıkıntıya yol açtığını belirtti.

Gördüğü yüzleri daha sonra anımsamakta zahmet çektiğini lisana getiren Brad Pitt, bu durumla ilgili Özellikle partiler ve toplumsal ortamlarda zorluk çektiğini kaydetti.

Brad Pitt

ONUN İÇİN HER ŞEY MAKUS GİDİYOR

Pitt, verdiği röportajda “Onları tanıyamıyorum. Bir Kez daha, bir Kez daha tanışmak zorunda kalıyoruz. Pek Fazla insan onlara saygısızlık ettiğimi düşündükleri için benden nefret ediyor” tabirlerini kullandı.

Brad Pitt gizemli hastalığını açıkladı

“İnsanların yüzlerini kavramakta zahmet çekiyorum ve kimse bana inanmıyor” diyen Brad Pitt, yaşadığı ‘yüz körlüğü’ne şimdi resmen prosopagnozi teşhisi konulmadığını fakat nörologlara beynini ayrıntılı biçimde test ettireceğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Özgür Ozan’ın Şevket Çoruh özlemi! “Başka türlü görüşemiyoruz”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir