Depremde hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın hesabından yapılan paylaşımlar tepki topladı!

Sağlık Mar 03, 2023 Yorum Yok

Sosyal medyada paylaştığı Yemek görüntülerle tanınan 19 yaşındaki toplumsal medya fenomeni Taha Duymaz, 6 Şubat’ta meydana gelen sarsıntıda Hatay’da yıkıntı altında kalmış ve hayatını kaybetmişti. Duymaz’ın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar ise reaksiyon çekti.

Kahramanmaraş‘ta meydana gelen ve 11 ilde meydana gelen iki Aka zelzele kırk binin üzerinde insanın hayatını kaybetmesine Sebep oldu. Bu sarsıcı sarsıntılarda en Aka yıkımların yaşandığı, can ve mal kayıplarının en Çok olduğu vilayetlerden biri de Hatay oldu. Meskeninin mutfağında çektiği Yemek görüntüleriyle tanınan ve Aka tenkitlere maruz kalan 19 yaşındaki sosyal medya fenomeni Taha Duymaz da meydana gelen sarsıntıda Hatay’da kaldığı meskenin enkazında kalarak hayatını kaybeden isimlerden biri oldu. Duymaz’ın yıkıntı altında kaldığı andan itibaren ortaya atılan Fazla sayıda argüman gündem olmuştu. Mevtin akabinde toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar da Aka reaksiyon topladı.

Taha Duymaz

PAYLAŞIMLAR REAKSİYON TOPLADI!

Genç fenomenin yıkıntı altında kalan cansız vücuduna ulaşılana kadar ortaya atılan bir Fazla argüman toplumsal medyada gündem olmuş ve farklı isimler tarafından münakaşa konusu olmuştu. Sarsıntıda hayatını kaybeden Duymaz’ın, geçtiğimiz gün toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımlar ise Fazla sayıda tenkit aldı.

Taha Duymaz deprem

“TAHA’NIN ANISINA”

19 yaşındaki fenomenin vefat haberinin akabinde toplumsal medya hesapları üzerinden iki farklı paylaşım yapıldı. Bunlardan biri youtube üzerinden “Taha’nın Anısına” başlıklı paylaşılan görüntüler oldu. Duymaz’ın görüntülerinin derlemesinin bulunduğu klip “Merhaba arkadaşlar Taha Duymaz’ın görüntülerini bir ortada toplu formda hoş bir anı olarak kalması için derleme görüntüsü yapmak istedim.” notuyla youtube kanalı üzerinden paylaşıldı.

Taha Duymaz youtube

Taha Duymaz Anısına

“SIRF Nakit KAZANMAK İÇİN…”

Paylaşılan bu görüntüye kullanıcılardan Fazla sayıda yorum geldi. Aka reaksiyon toplayan paylaşım için kullanıcılar “Sırf Nakit kazanmak için saçma sapan görüntülerini koymuşlar çocuğun, Neden ki yani ne manası Mevcut bunun, Kanalının Çabucak satılması hiç beğenilen değil. Çocuğun Fazla emeği var. Mezarında kemikleri sızlıyordur artık. Yazıklar olsun size” yorumlarını yaptı.

Taha Duymaz

“ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR”

Taha’nın toplumsal medya hesabından yapılan bir diğer paylaşım da ağabeyi Emre Duymaz‘dan geldi. Duymaz’ın anısını yaşatmak istediğini söyleyen ağabeyi Taha’nın hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlere yer verdi:

“Selamun aleyküm arkadaşlar ben Emre, Taha’nın ağabeyiyim. Bildiğiniz üzere Taha, Melek, Umut, halam ve eniştemi kaybettik. Bizim için Fazla güç bir durum. Ailemiz bir anda 5 şahıs eksildi. Nitekim bu durumu yaşamayan bilemez birinci günden kardeşlerimi çıkarana kadar oradaydık. Hatay’da gördüklerimiz Fazla berbattı. Beşerler Fazla güç durumdaydı. Birçok insanın tahminen de yaşayacakları hoş hayatlar hayalleri vardı. O gün hepsi enkazın altında kaldı hayatımızda ömür uzunluğu kalacak Taha kardeşimin anılarını elimizden geldiğince yaşatacağız. Toplumsal medya hesapları elimizde faal kalacak. Sosyal medyaya birinci tanıştığından bu duruma kadar yemediği hakaret küfür kalmadı, yokluktan gelme bir çocuktu, fenomen oldu Hadise oldu, vefat etti Yeniden Hadise oldu. Yalnızca prim için yıkıntı altında kalan bu çocuktan prim kasanlar oldu. Bu Kötü insanların bu kadar alçalacağını bilmiyorduk. Ateş düştüğü yeri yakar nitekim Fazla yanlışsız bir sözmüş. Zira insanlık dışı davranışlar. Bu çocuk bu durumda bile size hakkını helal eder biliyorum lakin benim diyeceğim ben herkesi Allah’a havale ediyorum. Herkes yaşattığını yaşayacak bir gün keşke buradan bu paylaşımı yapmasaydım bu olanlar olmasaydı diyorum ancak yazgıda hayatta bunu da görecektik. Allah’ım hepimize sabır versin. Kaybettiklerimize rahmet eylesin. Rabb’im şehitlik makamına kabul etsin.”

Taha Duymaz ağabeyi Emre Duymaz

Emre Duymaz bu paylaşımın akabinde bir paylaşım daha yaptı ve bu paylaşımında bu kuvvetli süreçte yanlarında bulunan ve dayanak veren CZN Burak‘a teşekkürlerini lisana getirdiği bir paylaşım yaptı.

 

Emre Duymaz CZN Burak paylaşımı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Barış Kılıç’tan toplumsal medya isyanı: “Nefret ettim, iğrendim…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir