Defne Devlet Hastanesi nerede? Defne Devlet Hastanesi hangi ile yapıldı?

Sağlık May 22, 2023 Yorum Yok

“Asrın felaketi” olarak hafızalarda yer edinen 6 Şubat’taki zelzelelerde Aka hasar gören Defne ilçesi Bostancık Mahallesi’nde 24 Mart’ta temeli atılan Defne Devlet Hastanesinin inşası tamamlandı. Pekala Defne Devlet Hastanesi nerede? Defne Devlet Hastanesi özellikleri nedir? İşte karşılıklar…

Yapımına 24 Mart’ta başlanan ve hedeflendiği üzere 60 günde inşası tamamlanan “Hatay Defne Devlet Hastanesi”, 21 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve yetkililerin iştirakiyle gerçekleşen merasimle hizmete açıldı. 300 yatağı, 80 ağır bakım yatağı ve 12 ameliyathanesi bulunan Defne Devlet Hastanesi’nin inşasında ağır çelik gereç kullanıldı. Teknik altyapısıyla bütün odaları ağır bakıma dönüştürebilme imkanına sahip olacak formda tasarlanan hastaneye dair ayrıntılar arama motorlarında süratle araştırılıyor. İşte Defne Devlet Hastanesi hakkında bilinmesi gereken bütün soruların karşılığı haberin devamında…

DEFNE DEVLET HASTANESİ NEREDE?

Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı sarsıntılardan en Fazla etkilenen vilayetlerden biri Hatay oldu. Binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği ve konutların yıkıldığı sarsıntıların akabinde dört bir yandan yardımlar gelirken 24 Mart tarihinde Hatay’ın Defne ilçesinde ‘Hatay Defne Devlet Hastanesi’nin temeli atıldı.

Hatay Defne Devlet Hastanesi

2 ay üzere kısa bir müddette inşası tamamlanan ve nihayet teknoloji sıhhat aygıtları ile donatılan hastane, Hatay’ın güneyinde bulunan Defne ilçesinde yer almaktadır.

Defne Devlet Hastanesi

DEFNE DEVLET HASTANESİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

79 bin metrekarelik alana inşa edilen Defne Devlet Hastanesi, 28 bin metrekarelik kapalı bir alana sahiptir.

Hatay Defne Devlet Hastanesi özellikleri

36 polikliniğin ve 300 yatağın bulunduğu hastane hakkında Defne Devlet Hastanesi Başhekimi İmadettin Alpay Özkaya, şu bilgileri verdi:

“11 ameliyathanemiz var, 9 diyaliz yatağımız var. Bilgisayarlı tomografi ve MR iç olmak üzere 15 görüntüleme ünitemiz var. Bir genel laboratuvarımız Mevcut bunun yanı Dizi bir bronkoskopi ünitesi ve üç endoskopi ünitesi var.”

256’sı doktor, 1044 çalışanın bulunacağı hastanede en gelişmiş MR ve tomografi aygıtları bulunuyor.

Defne hastanesi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir