Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Yeşilçam’ın usta ismi Türkan Şoray depremzede çocuklar için harekete geçti!

Yeşilçam’ın usta ismi Türkan Şoray depremzede çocuklar için harekete geçti!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
16 0

On binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş zelzelesi nedeniyle sanat topluluğundan Ünlü isimler yardım seferberliği çatısı altında Biricik Yürek oldu. Felaketin birinci gününden beri kederini bildiren Yeşilçam’ın ehil sanatkarı Türkan Şoray, kızı Yağmur Ünal ve kardeşi Nazan Şoray ile Bir arada depremzedelere el uzattı.

Deprem bölgesindeki acil yardım davetlerini yakından takip eden ehil oyuncu Türkan Şoray, depremzede çocuklar için kolları sıvadı. Türk Sineması’nın efsane ismi Türkan Şoray, 11 vilayette Aka yıkımlara Sebep olan zelzelenin ardından kızı Yağmur Ünal ve kardeşi Nazan Şoray’la Birlikte yardım çalışmalarında yer aldı.

Önceliğini depremzede çocuklara veren sanatçı, afet bölgesine 1000 çocuk botu, 1000 battaniye, 1000 ısıtıcı ve 5000 adet çorap yolladı.

Türkan Şoray

“BİLİYORUM Kİ ÜLKEMDEKİ HERKES BENİMLE TIPKI HİSLERİ HİSSEDİYOR”

Asrın felaketinin yaşandığı birinci günlerde toplumsal medya hesabından hislerini lisana getiren Şoray, şu sözleri kullanmıştı:

Türkan Şoray depremzede çocuklar için harekete geçti

“Depremzedelerin çektikleri acıları Lahza be Lahza yüreğimde yaşıyorum, hepsine sıkı sıkıya sarılıyorum, Tüm yüreğimle. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet onların yakınlarına Aka sabırlar diliyorum. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum yürekten.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Hatay’da sarsıntıda hayatını kaybeden çocuklar için enkazların üzerlerine balonlar asıldı!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir