Yeni dizi Veda Mektubu’nun konusu nedir? İlk bölümü yayınlanan dizinin oyuncuları kimler?

Sağlık Mar 05, 2023 Yorum Yok

Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşan Veda Mektubu’nun birinci kısmı yayınlandı. Gerçek bir hayat kıssasından uyarlama olduğu bilinen sıra mevzusuyla izleyicinin ilgisini çekti. Yarım kalan bir öykünün tekrar alevlenmesi etrafında ilerleyen sıra Pazartesi akşamları izleyicisiyle buluşmaya devam edecek. Pekala Veda Mektubu’nun konusu nedir? Veda Mektubu neyi anlatıyor? Dizinin oyuncuları ve ayrıntılar…

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Pazartesi akşamları Kanal D ekranlarında izleyicisiyle buluşacak olan yeni dizi Veda Mektubu, dün akşam birinci kısmıyla izleyici karşısına geldi. Mevzusuyla ve oyuncularıyla İlgi çeken ve gerçek bir hayat kıssasından uyarlama olan diziyle ilgili merak edilenler arama sayfalarında birinci sıralarda yerini aldı. Most Production imali olan ve yapımcılığını Gül Oğuz’un üstlendiği yeni dizinin başrollerinde ise Rabia Soytürk ve Emre Kıvılcım üzere genç oyuncuların yanında Nurgül Yeşilçay, Selim Bayraktar, Bennu Yıldırımlar gibi başarılı oyuncular yer aldı. Pekala Aka heyecanla izlenen dizinin konusu nedir? İşte merak edilenler…

Veda Mektubu

VEDA MEKTUBU KONUSU

Gerçek bir hayat kıssasından uyarlama olduğu bilinen dizi, gençlik yıllarından yarım kalan kıssalarının çocukları tarafından yine yazıldığı Alanur ve Ziya’nın yıllar sonra tekrar karşı karşıya gelmesini mevzu alıyor. Nurgül Yeşilçay‘ın oynadığı kuvvetli ve Çağdaş bir Amel bayanı olan Alanur ile Selim Bayraktar‘ın oynadığı Antakyalı bir Amel adamı olan Ziya‘nın kıssaları geçmişte yarım kalmıştır. İkisi de ailelerin istedikleri evlilikleri yaparak yollarını ayırmıştır. Alanur’un bu evlilikten iki kızı olmuştur. Bunlardan biri de Ziya ile kendisini tekrar bir ortaya getirmeye Sebep olacak olan 19 yaşındaki dans tutkunu Aslı’dır. Ziya ise Bennu Yıldırım‘ın oynadığı Seher ile ile evlenmiştir ve bu evliliklerinden üç çocukları olmuştur.

Veda Mektubu konusu

Veda Mektubu birinci kısım fragmanı:

YARIM KALAN KISSA ÇOCUKLARIN ÜZERİNDEN TEKRAR YAZILIYOR

Emre Kıvılcım‘ın oynadığı, Ziya ve Seher’in evliliklerinden olan, konutun göz bebeği ve en Aka oğulları Mehmet ile Rabia Soytürk‘ün oynadığı dans tutkusuyla ve asi halleriyle bilinen 19 yaşındaki Aslı‘nın yolları bir kaza sebebiyle kesişir. Bu kesişme ile Ziya ve Alanur’un yarım kalan öyküleri çocuklarının üzerinden yine yazılmaya başlar. Çocuklarının da kendi mukadderatlarını yaşamalarını istemeyen Ziya ve Alanur bunun için ellerinden geleni yaparlar.

Veda Mektubu oyuncuları

İLK KISIM ÖZETİ:

Gençliğinin en Çılgın vaktinde babasını da karşısına alarak mesleğini değil aşkını seçen Alanur, Çılgın üzere sevdiği Ziya tarafından bir anda terk edilir ve kalbinin kapılarını büsbütün kapatır. Sonrasında babasının istediği bireyle evlenen Alanur’un, Beste ve Aslı isminde iki kızı olur. Aka kızı Beste’de kendi gençliğini göremeyen Alanur’un Ufak kızı Aslı adeta annesinin gençliğinin kopyasıdır ve hatta tıpkı mukadderata sahip olmuştur. Alanur’u bir anda terk eden Ziya ise gençliğinden beri kendisine aşık olan Seher ile evlenmiş ve bu evlilikten üç çocuğa sahip olmuştur. Ziya ve Seher’in en Aka oğulları ve konutun göz bebeği olan Mehmet ise Alanur’un kızı Aslı ile tanışarak babasının bahtını yaşayacak olan bir gençtir. Mehmet annesi Seher’in kardeşi olarak bildiği Nevzat‘ın kızı Hatice ile evlendirilmek istenmektedir. Gerçek aşkı bulamayacağına inanan ve annesinin Müsait bulduğu gelin adayı olan Hatice ile evlenmeyi kabul eden Mehmet ve Aslı’nın yollarının kesişmesi ile hayatları bir anda değişecektir. Bahtın ağlarını en başından beri ördüğü Mehmet ve Aslı için durum düşündüklerinden de güç olacaktır.

Veda Mektubu birinci bölüm

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir