Yalı Çapkını’nın yazarı Gülseren Budayıcıoğlu isyan etti! Hastalarının hayatlarını yazdığı…

Sağlık Kas 09, 2022 Yorum Yok

Hikayelerinden uyarlanan dizilerle ismini hafızalara kazıyan Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarının kıssalarını ifşa etmesi hakkında gündem olması hakkında konuştu. meşhur psikiyatr, bir taraftan İzah yaparken bir taraftan da Başkaldırı etti.

Camdaki Kız, Günahsızlar Apartmanı, Doğduğun konut Kaderindir, Kırmızı Oda üzere başarılı projeleri hastalarının öykülerinden uyarlayarak yazan psikiyatr Gülseren Budayıcıoğlu, bu durumda dahilinse Daimi tenkitlere maruz kalıyordu. Geçtiğimiz günlerde tarihçi İlber Ortaylı tarafından da tenkit Meydan Budayıcıoğlu, yaptığı İzah ile Başkaldırı etti. 

gülseren budayıcıoğlu

“ÜZÜLDÜM DOĞRUSU”

Budayıcıoğlu, hasta evraklarından senaryolar oluşturduğuna dair konuşulanlara “Hasta evraklarından senaryo yazdığım, Hipokrat yeminimi unuttuğum, bunu sadece bol Nakit kazanmak için yaptığım, bana gelen hastaların sırlarını ifşa ettiğim, hekim bile olmadığım, dört yıllık psikoloji mezunu olduğum, etik olmayan şeyler yaptığım biçiminde medyadaki haberleri görünce Fazla üzüldüm doğrusu.” açıklamasında bulundu.

masumlar apartmanı

“HER BÖLÜMÜN DOKTORUYUM!”

Devamında ise “Bugüne kadar hastalarıma daima zevkle, Fazla özenerek hizmet ettim. Türkiye coğrafyasında yaşayan Çabucak her bölümden insanın hekimi oldum ve bununla daima gurur duydum. Yıllarca kimi Çehre yüze, kimi telefon görüşmeleriyle izledim onları. Tahminen psikiyatrik yardım aldığını etrafına söylememiştir diye, yıllardır bana gelen insanları yolda gördüm, restoranda gördüm, onlar selam vermedikçe selam vermedim.” tabirlerini kullandı. 

kırmızı oda dizi

“YAZMADIĞIM İÇİN KIZDILAR”

Gelen hastalarının sırlarını ve hayatlarını anlattığına yönelik atılan savlara Yine yanıt verirken Budayıcıoğlu “Kimsenin sırrını asla ifşa etmedim. Hasta belgelerinin öbürleri tarafından görülmemesi, okunmaması için azami dikkat sarf ettim. Gerçek öyküleri, onları kimsenin tanımayacağı biçime getirip o denli yazdım. Buna Fazla İtina gösterdim. önemli olan öykünün özüydü, verdiği bildiriydi, bunu kimin yaşadığı Kıymetli değildi zati lakin yaşananlar gerçekti. Bugüne kadar Biricik bir hastam bundan rahatsız olmadığı üzere, bana o kadar Fazla güvendiler ki, yazdığıma değil, en Fazla yazmadığıma kızdılar.” açıklamasını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Acun Ilıcalı’dan İçten itiraflar: Esnaf lokantalarına bayılırım

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir