Yalı Çapkını dizisi nerede çekiliyor? Yalı Çapkını dizisindeki yalı kimin, kirası ne kadar?

Sağlık Kas 10, 2022 Yorum Yok

Ekranlarda fırtına üzere esen “Yalı Çapkını” dizisi kısa müddette izleyenlerden tam not almayı başardı. Geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran dizinin Cazibe yerleri ise birçok şahıs araştırılıyor. Türkiye’nin en Varlıklı ailelerinden birine ilişkin olan yalıda çekilen sıra için ödenen kira fiyatı herkesi şoke etti. Pekala Yalı Çapkını dizisi nerede çekiliyor? Yalı Çapkını dizisindeki yalının ismi nedir? İşte ayrıntılar…

Star TV ekranlarının yeni dizisi “Yalı Çapkını” yayınlandığı birinci günden beri reytinglerde tepeye yerleşmeyi başardı. Sürükleyici kıssası ve yıldız oyuncu takımıyla Aka zevk toplayan üretimin kıssası “Kırmızı Oda” ve “Camdaki Kız” dizilerinde de imzası olan Ünlü psikiyatrist ve müellif Gülseren Budayıcıoğlu‘na ilişkin. sıra hakkında “Bu Yalı Çapkını’nın kıssası benim Fazla sevdiğim bir öykü. Tabi ki gerçek bir kıssadan alındı. Her karakterin başka bir hüznü ve zahmeti var. Bakalım siz hangi karakterle empati yapacaksınız” tabirlerini kullanan Budayıcıoğlu’nun kaleminden çıkan dizinin Cazibe yerleri birçok şahıs tarafından süratle arama motorlarında araştırılıyor. Gelin izleyenleri ekran başına kilitleyen Yalı Çapkını dizisinin çekildiği yerlere Bir arada göz atalım. 

YALI ÇAPKINI DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Gerçek bir hayat öyküsünün ekranlara yansıması olan “Yalı Çapkını” dizisi sorumsuz hareketleriyle ailesini zahmetten çıkaran Ferit ve Gaziantep’te yaşayan Seyran‘ın yollarının kesişmesini husus ediniyor. Gaziantepli Korhan Ailesi’nin direği olan Halis Ağa’nın isteği üzerine Gaziantep’ten bir kızla evlendirilmesine karar verilen Ferit, evlenmek istememektedir. Lakin dedesinin kelamına boyun eğmek zorunda kalan Ferit’e Müsait bir gelin bulmak için Halis Ağa’nın en Aka gelini İfakat, hiç Vakit kaybetmeden harekete geçer. 

Yalı Çapkını

Bu ikiliyi bir ortaya getirecek şey ise Gaziantep’te Korhan Ailesi’nin gelini olmaya Müsait bulunan Suna’nın isteme merasiminde yaşanacak sürprizdir. Suna’nın kardeşi olan Seyran ve Ferit her ne kadar planlamasa da baht onları bir halde buluşturmayı başarır. 

Yalı Çapkını dizisi konusu

YALI ÇAPKINI DİZİSİ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Yönetmenliğini Burcu Alptekin‘in üstlendiği ve senaryosunu Mehmet barış Günger‘in kaleme aldığı dram ve romantik tipinde yer alan “Yalı Çapkını” dizisi kuvvetli oyuncu takımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Yalı Çapkını oyuncuları

Başrollerinde Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir‘in yer aldığı yapımda Çetin Tekindor, Şerif Sezer, Gülçin Şantırcıoğlu, Emre Altuğ, Beğenilen Kansu, Ersin Arıcı, Beril Pozam, Doğukan Polat, İrem Altuğ, Öznur Serçeler, Hülya Duyar, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı, Zeybek Tuncay, Buçe Buse Kahraman, Cansu Fırıncı, Selen Özbayrak ve Umut Gezer gibi birbirinden başarılı oyuncular göze çarpıyor. 

Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir

YALI ÇAPKINI DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Her ayrıntının kusursuz bir biçimde kurgulandığı Yalı Çapkını dizisi Cazibe yerleriyle izleyenleri heyecanlandırıyor. Hadise örgüsünün bir kısmı Gaziantep’te geçtiği için Gaziantep’te yer Meydan millet Hanı’nda da dizinin çekimleri gerçekleştirilmektedir. 

Yalı Çapkını dizisinin çekildiği yerler

Öte yandan İstanbul’un Türlü semtlerinde de çekimleri gerçekleşen dizide bahsi gelen yalı Sabancı ailesine ilişkin olan Şevket Paşa Yalısıdır. Daha Evvel “Masumiyet” dizisine de mesken sahipliği yapan yalı için Gold Sinema’nın Sabancı ailesine aylık 225 bin TL ödediği ortaya çıkmıştı. Öte yandan Yalı Çapkını dizisi için de kullanılan yalıya OGM Pictures’ın geçen yaz 600 bin TL‘ye muahede sağladığı öğrenildi. 

Yalı Çapkını dizisi Cazibe yerleri

Osmanlı mimarisine sahip olan Şevket Paşa Yalısının içerisinde 25 Benlik Yemek masası yer alıyor. Masumiyet dizisinde tercih edilen yalıdan elde ettikleri geliri bağışlayan istek Sabancı, Yalı Çapkını dizisi aracılığıyla da bütün kira gelirini ‘Engelli Çocuklar Derneği’ne bağışlıyor. 

Yalı Çapkını dizisindeki yalı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir