Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. UMKE personelinin kediyle yemeğini paylaştığı anlar umut oldu: Sonuçta onlar da depremzede!

UMKE personelinin kediyle yemeğini paylaştığı anlar umut oldu: Sonuçta onlar da depremzede!

admin admin - - 2 dk okuma süresi
22 0

Deprem bölgesinde kediyle yemeğini paylaşan Ulusal Medikal Kurtarma Grubu (UMKE) işçisi İlyas Yıldır, yürekleri ısıtan o manzaralar hakkında birinci Defa konuştu. Günlerdir yıkıntı altındaki vatandaşlar için aralıksız bir biçimde çalışan Yıldır, “Zaten yemekten tat almıyoruz, Fazla yakınımızı kaybettik. O Lahza kedinin geldiğini görünce ona da yemeğimden verdim. çok fazla dua aldık.” dedi.

Kahramanmaraş ve Etraf vilayetlerde Aka yıkımlara neden olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler, bütün Türkiye’yi Yasa boğdu. yıkıntı altında vatandaşlar için canla başla çaba eden arama-kurtarma takımları günlerdir aralıksız bir halde çalışmalarını sürdürüyor. 

DEPREM BÖLGESİNDE KEDİSİYLE YEMEĞİNİ PAYLAŞTI!

Deprem bölgesinde misyon yapanlar ortasında yer alan Ulusal Medikal Kurtarma Takımı (UMKE) çalışanı İlyas Yıldır’ın Yemek molası esnasında yanına gelen kediyle yemeğini paylaştığı anlar toplumsal medyaya damga vurdu. Sarsıntıdan etkilenen minik kedinin karnını doyuran Yıldır, İç ısıtan o anlar hakkında şöyle konuştu:

“Deprem olduğu birinci anda ailemi inançlı bölgeye bırakıp bir Lahza Evvel UMKE ünitesine geldim. Birinci alana çıkan ve enkaza giren grubun tim önderiyim. çok fazla cana dokunduk, hayat kurtardık. Bu tempoda ağır bir formda çalışırken dinlenme molamda yemeğimi yerken birkaç Tane kedi geldi. Sonuçta onlarda depremzede, rabbimin bize verdiği Lal kullar. Esasen yemekten tat almıyoruz, Fazla yakınımızı kaybettik. O Lahza kedinin geldiğini görünce ona da yemeğimden verdim. çok fazla dua aldık. Ülkemizin başı sağ olsun. Herkesin Fazla emeği oldu. Rabbim milletimize ve devletimize zeval vermesin.”

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat kurtaran davranışlar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir