Uğur Işılak’tan İsveç’in yaptığı alçak olaya tokat gibi cevap!

Sağlık Oca 13, 2023 Yorum Yok

İsveç’te bir Küme terör örgütü PKK/YPG destekçisi, Stockholm’de tarihi belediye binası önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetilen bir makete yer verdi. Bu skandal olaya ait Uğur Işılak’tan tokat üzere bir tweet geldi.

İsveç’te bir Küme terör örgütü PKK/YPG destekçisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı maksat aldı. Yaşanan bu alçak olayın akabinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “İsveç’in NATO üyelik teşebbüsleri kapsamında verdikleri kelamları tutmalarını, bu Cin teşebbüslere müsamaha göstermemelerini bekliyoruz” formunda açıklamalarda bulundu. 

Skandal manzara sonrası İsveç Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldı. Öte yandan İsveç Meclis Lideri Andreas Norlen’in 17 Ocakta Türkiye’ye yapmayı planladığı resmi ziyaret, Meclis Lideri Mustafa Şentop tarafından iptal edildi. 

TBMM

“TÜRKİYE’NİN ZALİMLERE YAŞATTIĞI DEHŞETE ŞÜKÜRLER OLSUN”

Tüm Türkiye’de Aka yankı uyandıran alçak olayın akabinde ehil sanatçı Uğur Işılak da Twitter hesabından paylaşımda bulunarak sessizliğini bozdu. İsveç’teki PKK/YPG destekçilerine haddini bildiren Işılak, “Bir devlet, pespaye bir örgütün rezil gösterisine seyirci kalıyor, sonra da kınamış üzere yapıyorsa, bu onun yalnızca Türkiye Cumhurbaşkanına değil; birebir vakitte Türk Devletine olan düşmanlığının bir kanıtıdır. Aslına dönen Türkiye’nin, zalimlere yaşattığı kaygıya şükürler olsun.” tabirlerini kullandı. 

İŞTE UĞUR IŞILAK’IN PAYLAŞIMI;

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir