Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. THY’den iç ısıtan jest! Kırgızistanlı arama kurtarma ekibinin köpeği için her şeyi hiçe saydı

THY’den iç ısıtan jest! Kırgızistanlı arama kurtarma ekibinin köpeği için her şeyi hiçe saydı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
30 0

Kahramanmaraş ve 10 vilayette Aka yıkımlara neden olan zelzelelerin akabinde soluğu Türkiye’de Meydan Kırgızistanlı arama kurtarma grubunun ülkesine dönerken yaşadığı Hadise toplumsal medyaya damga vurdu. Kırgız takım için standart prosedürlerini hiçe sayan Türk Hava Yolları’nın jesti görenleri duygulandırdı.

Türkiye’de derin yaralar açan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki sarsıntıların akabinde binlerce Hane yıkıldı ve can kayıpları yaşandı. 7’den 7’e herkesi Yasa boğan asrın felaketinde dünyanın dört bir yanından gelen arama kurtarma grupları canla başla çaba etti. zelzele haberini alır almaz Türkiye’ye yardıma koşan birinci ülkelerden biri de Kırgızistan’dı. 8 kişiyi yıkıntı altından kurtarmayı başaran Kırgız arama kurtarma takımı ülkesine dönerken yürekleri ısıtan bir olaya şahitlik etti.

Kırgızistanlı arama kurtarma ekibi

Türk Hava Yolları aracılığıyla ülkelerine dönmek için uçağa binen takım THY tarihinde bir birinciyle karşılaştı. Standart prosedürlerin dışına çıkan THY, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katılan takımın köpeklerinin Business Class’ta seyahat etmesine İmkan tanıdı. Sahibinin kucağında uslu bir formda oturan arama kurtarma köpeğinin onlarca can kurtardıktan sonra meskenine Mesut bir biçimde dönmesi kalpleri ısıttı. 

Kırgızistan arama kurtarma köpeği

(ÜSTTEKİ GÖRSELİN ÇEVİRİSİ: Bin söze bedel… Kırgızistan kurtarma takımları Türkiye’deki misyonlarından konutlarına dönüyor. Türk Hava Yolları minnetlerini göstermek için onlara ve kurtarıcı köpeklerine business class koltuklar verdi. Kurtarıcılar bütün övgüyü ve takdiri hak ediyor.)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

The Flash sinemasının birinci fragmanı yayınlandı! The Flash sineması ne Vakit oyuncuları kimler?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir