Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Mehmet Şef Hatay’da askerlerle birlikte yemek yaptı! MSB o anları paylaştı

Mehmet Şef Hatay’da askerlerle birlikte yemek yaptı! MSB o anları paylaştı

admin admin - - 3 dk okuma süresi
22 0

Ünlü önder Mehmet Yalçınkaya Hatay’da sahra mutfağında Mehmetçik ile Birlikte depremzedelere Yemek yapmaya başladı. Yalçınkaya grubuyla Birlikte günde 3 öğün olmak üzere 10 bin Benlik Yemek yaptıklarını belirtti.

Depremin Çabucak akabinde depremzedelere Yemek yapmak için grubuyla Bir arada Kahramanmaraş’a yanlışsız yola çıkan Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya, kazanları kaynatmaya devam ediyor. Sarsıntıdan etkilenen bölgelerdeki vatandaşların yaralarını sarmaya çalışan Yalçınkaya, Hatay’ın Defne ilçesindeki MSB’nin (Milli Savunma Bakanlığı) sahra mutfağına girdi. Grubu ve aşçı askerle Birlikte afetzedeler için kolları sıvadı.

Sabahın birinci ışıklarıyla ocağın başına geçen şefler; kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerini ihtimamla hazırlıyor.

Mehmet Yalçınkaya

“10 BİN ŞAHSA 3 ÖĞÜN Yemek ÇIKARIYORUZ”

Depremin ikinci gününden beri alanda olduğunu belirten Yalçınkaya, “Depremin ikinci gününden beri alandayız. Hem Emniyet görevlilerine hem de konteyner kentteki kardeşlerimize Yemek yapıyoruz. Burada da askeri iki Tane mutfak var, sahra mutfağı. Bu mutfaklarda hem asker kardeşlerimiz var, hem de Savunma Bakanlığında çalışan aşçı arkadaşlarımız var. Biz de onlara iki gündür takviye veriyoruz. Yemek yapıyoruz, dağıtıyoruz. Burada yaklaşık 10 bin bireye 3 öğün olmak üzere Yemek çıkarıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Yalçınkaya Hatayda Mehmetçik ile Bir arada Yemek yaptı

“İLK 20 GÜN BAKLİYATLA GEÇTİ”

Yurttaşlara protein yüklü Yemek yaptıklarını söyleyen Yalçınkaya, “Hatay Alışılmış öteki vilayetlere nazaran daha farklı ve sahiden zelzelesi Misli yaşamış. Maraş merkezli bir zelzele ancak burası daha şiddetli hissetmiş. Şu anda yaptığımız şey protein. Birinci 20 gün bakliyatla geçti. Şu anda Tüm hedefimiz buradaki kardeşlerimize daha protein, istikrarlı karbonhidrat zira onların da Önemli bir beslenmeye gereksinimleri var. Bu tarafta yoğurttur, ettir, etli sebzeli yemekler konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

MSB O ANLARI PAYLAŞTI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) o anları toplumsal medya hesabından şu formda paylaştı:

“Ünlü başkan Mehmet Yalçınkaya ile Mehmetçiklerimiz bir ortaya geldi, sahra mutfağımızda depremzede vatandaşlarımız için birbirinden lezzetli yemekler pişirdi.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir