Şarkıcı Teoman şarkısının izinsiz kullanıldığı iddiasıyla dava açmıştı! Ters köşe oldu

Sağlık Kas 16, 2022 Yorum Yok

Şarkıcı Teoman Laf ve müziği kendisine ilişkin olan müziğinin reklamlarda müsaadesiz kullanıldığını öne sürerek mahkeme yolunu tutmuştu. Açtığı manevi tazminat davasının sonucu Ünlü müzikçiyi Aksi köşe yaptı.

2001 yılında çıkardığı ‘Gönülçelen’ albümünde bulunan Mavi isimli müziğinin reklamlarda müsaadesiz kullanıldığını öne sürerek mahkeme yolunu tutan müzikçi Teoman, beklemediği bir sonuçla Düş kırıklığına uğradı. Müzikçinin, 2016 yılında bin liralık maddi, 500 bin liralık ise manevi tazminat talebiyle açtığı dava karara bağlandı.

Teoman

TON VE MELODİNİN FARKLI OLDUĞU SÖYLENDİ

İstanbul 1. Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tarafların avukatları katıldı. Mahkeme belgenin uzmandan döndüğünü ve rapora nazaran reklam sinemalarında rastgele bir ihlal bulunmadığı, yapıtların tonlarının, melodilerinin farklı olduğu ve her bir yapıtın kendine has olduğu, benzerlik olmadığı belirtildi. Duruşmada davacı Teoman’ın avukatı itirazlarının devam ettiğini belirterek davanın kabulünü istedi.

Teomanın açtığı manevi tazminat davası reddedildi

TAZMİNAT TALEBİ REDDEDİLDİ

Davalı yapım şirketi avukatı ise ihlal olmadığını ve bunun eksper raporu ile sabit olduğunu söyleyerek davanın reddini talep etti. Mahkeme, eksper raporunu da dikkate alarak yapıtların farklı olduğunu ve araştırılacak Öbür konunun kalmadığı belirterek davacı Teoman’ın 500 bin liralık manevi tazminat talepli davasının reddine karar verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

“Barış Akarsu Merhaba” sinemasının basın toplantısından Yasemin.com’a Özel röportajlar!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir