Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Şarkıcı Ebru Elver’i dolandırana mahkemeden kötü haber! 5 yıl hapis istendi

Şarkıcı Ebru Elver’i dolandırana mahkemeden kötü haber! 5 yıl hapis istendi

admin admin - - 4 dk okuma süresi
16 0

Kadıköy Moda’da tuttuğu konutun 6 aylık kirasını peşin ödeyen müzikçi Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 28 bin TL ödeme yapan Elver meskene gittiğinde kapıyı içeriden diğeri açınca hayatının şokunu yaşadı. Mahkeme 28 bin dolar dolandıran sanık ile ilgili 5 yıla kadar mahpus cezası isteniyor.

Şarkıcı Ebru Elver Kadıköy Moda’da mesken ilanlarından tuttuğu meskenin 6 aylık kirasını peşin ödedi. İddiaya nazaran bir emlak sitesinde Moda’da gördüğü konutu tutmak için Akın Şafak isimli şahıs ile görüştü. Daha sonra müzikçi Elver meskeni kiralayan şahıs ile Birlikte taşınacağı meskeni görmeye gitti. Ebru Elver konutu kiralayan şahsa 6 aylık kirasını peşin ödedi.

ebru elver dolandırııcılık

“30 BİN TL ÖDEME YAPTIM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlattı, “Talihsiz bir Hadise yaşadık. 15 gün sonra oturduğum konuttan çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir konut tuttum. Aradım. Buluştuk bana konutu gösterdi. Meskenin içinde Bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden. 10 gün sonra konuta gitmeye karar verdim. Konutta birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ dedim. ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Meskeni kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. farklı bir halde arıyor, ‘abla şu gün bugün yatıracağım’ diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor. Buradan sesleniyorum herkese lütfen dikkat edin, mesken tutarken. hayat maalesef güvenmemeyi öğretiyor insanlara. Keşke bu türlü olmasaydı fakat yapacak bir şey yok.”

ŞİKAYETÇİ OLDU!

Dolandırıldığını anlayan Elver, görüştüğü şahıstan şikayetçi oldu. Tabir veren Ünlü isim, “Moda’da bir konut tuttum. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. 10 gün sonra meskene gitmeye karar verdim. Meskende birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ deyince, ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Meskeni kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akın T.’yi buldu. Kuşkulu Akın T.’nin, Laf konusu meskeni güya kendisininmiş üzere ilan verip Ebru Elver’e kiraladığını tespit edildi.

DOLANDIRICIYA MAHKEMEDEN MAKUS HABER!

Savcılık hileli davranışlarla müzikçiyi ziyana uğratıp haksız çıkar temin eden A. T. hakkında dolandırıcılık kabahatinden 5 yıla kadar mahpus istedi. Yargıç karşısına çıkan A.T., konut ilanlarına bakarken Hakan isimli bir şahısla tanıştığını ve meskeni onun müsaadesiyle kiralığa çıkardığını argüman edip “Aldığım paradan 4 bin lira kurul alıp parayı Hakan’a teslim ettim, ben suçsuzum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Özgür Ozan’ın Şevket Çoruh özlemi! “Başka türlü görüşemiyoruz”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir