Şarkıcı Ebru Elver’e dolandırıcılık şoku! Ev tutarken parasından oldu

Sağlık Kas 21, 2022 Yorum Yok

Kadıköy Moda’da tuttuğu meskenin 6 aylık kirasını peşin ödeyen müzikçi Ebru Elver, dolandırıcıların mağduru oldu. 30 bin TL ödeme yapan Elver konuta gittiğinde kapıyı içeriden oburu açınca hayatının şokunu yaşadı.

Şarkıcı Ebru Elver Kadıköy Moda’da mesken ilanlarından tuttuğu konutun 6 aylık kirasını peşin ödedi. İddiaya nazaran bir emlak sitesinde Moda’da gördüğü meskeni tutmak için Akın Şafak isimli şahıs ile görüştü. Daha sonra müzikçi Elver meskeni kiralayan şahıs ile Birlikte taşınacağı konutu görmeye gitti. Ebru Elver konutu kiralayan bireye 6 aylık kirasını peşin ödedi.

ebru elver dolandırııcılık

“30 BİN TL ÖDEME YAPTIM”

Emlak dolandırıcılığına maruz kaldığını söyleyen Ebru Elver yaşadıklarını şöyle anlattı, “Talihsiz bir Hadise yaşadık. 15 gün sonra oturduğum konuttan çıkmam gerekiyor. Bu nedenle Moda’da bir konut tuttum. Aradım. Buluştuk bana konutu gösterdi. Meskenin içinde Bayağı bir tadilat durumu vardı ve o yüzden kirayı da düşürdük. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. Parayı aldı benden. 10 gün sonra konuta gitmeye karar verdim. Meskende birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ dedim. ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Meskeni kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an. farklı bir formda arıyor, ‘abla şu gün bugün yatıracağım’ diye. Oyalamak için muhtemelen arıyor. Buradan sesleniyorum herkese lütfen dikkat edin, mesken tutarken. hayat maalesef güvenmemeyi öğretiyor insanlara. Keşke bu türlü olmasaydı lakin yapacak bir şey yok.”

ŞİKAYETÇİ OLDU!

Dolandırıldığını anlayan Elver, görüştüğü bireyden şikayetçi oldu. Söz veren Ünlü isim, “Moda’da bir mesken tuttum. 6 aylık kirayı peşin verdim. Kontratımızı yaptık, imzalarımızı attık. 10 gün sonra meskene gitmeye karar verdim. Konutta birinin olduğunu gördüm. ‘Ben buraya 15 gün sonra taşınacağım’ deyince, ‘Mümkün değil. Burası benim evim’ dedi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. 30 bin liraya yakın ödeme yaptım. Konutu kiraladığım kişiyi bulamıyoruz şu an” dedi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Akın T.’yi buldu. Kuşkulu Akın T.’nin, Laf konusu konutu güya kendisininmiş üzere ilan verip Ebru Elver’e kiraladığını tespit edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Metin Şentürk canavar avına çıktı!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir