Müzisyen Ciguli hakkında o denli bir gerçek ortaya çıktı ki! Ciguli hakkındaki bu gerçek şoke etti

Sağlık Kas 03, 2022 Yorum Yok


Ciguli, resmî ismiyle Angel Yordanov Kapsov Türkiye’de yetişen Kıymetli müzisyenler ortasında yer alıyor. Binnaz müziği ile hafızalara kazınan Ciguli hakkında o denli bir gerçek ortaya çıktı ki duyanlar şoke oldu.

Türkiye’nin en iyi akordeon virtüözlerinden biri olan Ciguli, yaşadığı periyotta yaptığı müzikler küçümsense de o akordeonu Fazla süratli ve kıvrak çaldığından dolayı Bulgaristan’da epey popülerdi. 1999 yılında söylediği “Binnaz” müziğiyle Türkiye çapında tanınmaya başlamıştı.

Müzisyen Ciguli hakkında o denli bir gerçek ortaya çıktıki! Ciguli hakkındaki bu gerçek şoke etti

Çeşitli dizi, sinema ve reklamlarda rol Meydan Ciguli hakkında ki geçekleri duyanlar ise kulaklarına inanamadı. 

binnaz müziğinin sahibi ciguli

CİGULİ LAKABI ARBADAN GELİYOR

Ciguli’nin resmi adı Angel Jordanov Kapsov. Bulgaristan’da ismini duyuran Ciguli, o yıllarda Fazla tanınan olan, Sovyet Rusya’da AvtoVAZ firmasının ürettiği VAZ-2101 model sedan otomobilin daha Fazla bilinen ismi olan “Ciguli” adıyla anılmaya başladı. 

Ciguli resmî ismiyle Angel Yordanov Kapsov

BİRÇOK ÜNLÜNÜN AKORDEON’UNU ÇALIYORDU!

Ciguli, 1991 yılında Çakıl Gazinosu’nda Hülya Avşar’a akordeon çalarak gazino hayatıyla tanıştı. İbrahim Tatlıses ve Sibel Can’ın arakasında müzisyenlik yaptı. Burada sergilediği performansıyla ismini müzik camiyasın da duyurmayı başardı. 1999 yılının Ocak ayında ise çıkardığı ‘Binnaz’ adlı müziğiyle uzun müddet gündemde kaldı ve akıllara kazındı. “Bizim Sokak” isimli dizide de rol Meydan Ciguli, “6. Kral TV Görüntü Müzik Ödüllerinde En Uygun Çıkış Yapan Erkek Sanatçı” mükafatına layık görüldü.

müzisyen ve akordiyon virtüözü ciguli

TÜRKİYE’DE BİR çok AÇIDAN HOR GÖRÜLDÜ

Müzikleri ve besteleriyle hafızalara kazınan Ciguli birçok açıdan Türkiye’de hor görüldü. Bir Devre tanınan olan Ciguli’yi menajeri dolandırdı. Elitistler’in kullandığı terim ile “soytarı” olarak anılan müzisyen, dünyanın en düzgün akordeon virtüözlerinden biriydi. Bulgaristan’da 57 yaşındayken bir hasta odasında hayatını kaybetti. 

ciguli

İLGİNİZİ ÇEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Serdar Ortaç Yine gündemden düşmüyor! Hüzünlü açıklamalar yaptı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir