Kuruluş Osman oyuncularından ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına destek! Burak Özçivit, Özge Törer

Sağlık Şub 25, 2023 Yorum Yok

Kahramanmaraş merkezli 10 vilayette Aka yıkıma Sebep olan asrın felaketinden sonra Türkiye Biricik Yürek oldu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Tüm Türkiye depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Yaraların sarıldığı şu günlerde AFAD, konutunu kaybedenler için ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasını hayata geçirdi. Kampanyaya dayanak veren kurum Osman dizisinin yıldızları yayınladıkları görüntü ile takipçilerine davette bulundu.

Afet Ve Acil durum İdaresi Başkanlığı (AFAD), Aka zelzele felaketinde meskenini kaybedenler için harekete geçti ve ‘Evim Yuvan Olsun’ isimli bir kampanyayı hayata geçirdi. 

Yardımseverlerin kullanmadıkları konutlarını depremzedelere tahsis edebildiği, düşük bedelle kiraya verebildiği ya da kira yardımı yapabildiği kampanyaya Fazla sayıda Ünlü isimde iç oldu. ATV ekranlarında yayınlanan kurum Osman dizisinin takımı, çektikleri bir görüntüyle bu kampanyaya dayanak verdi. Burak Özçivit, Özge Törer, Yıldız Çayır Atiksoy üzere isimlerin yer aldığı görüntüde şu tabirlere yer verildi:

‘Birçok depremzedenin sıcacık bir yuvaya gereksinimi var. Pekala biz ne yapabiliriz? Sen de evimyuvanolsun.org üzerinden bir hayata dokunabilirsin. Bu web sitesi üzerinden afetzedelere konutunu tahsis edebilir, düşük bir bedelle kiralayabilir ya da kiralarını karşılayabilirsin. Bu müddet içinde oluşacak bütün faturalar kaymakamlıklar tarafından ödenecek. mümkün hasarlara karşı mesken eşyaları sigortalanarak, sigorta primleri Türkiye Sigorta tarafından karşılanacak. evimyuvanolsun.org depremzedelerin ve destekçilerin haklarını devlet tarafından garantiye alındığı bir dayanışma platformu. Siz de bu dayanışmaya katılın. Size muhtaçlığı olan onlarca şahıs uzakta değil, yalnızca bir tık ötenizde. Haydi, bir hayata dokunalım’

Burak Özçivit, asrın felaketinin akabinde Türkiye Biricik Yürek kampanyasına katılıp milyonları bağış yapmaları için davette bulunmuştu. meşhur oyuncu, daha evvelce organize edilmiş bir aktifliğe katılmak için Katar’a gitmişti. Özçivit’in katıldığı aktifliğin bütün biletini depremzedelere bağışlamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir