Kuduz olan çocuk ağır bakımda! Bahadır Yenişehirlioğlu ateş püskürdü

Sağlık Kas 04, 2022 Yorum Yok


Bitlis’te 5 hafta Evvel köpek saldırısına uğrayan ve ailelerine köpek tarafından ısırıldığını söylemeyen çocuklardan Mustafa E.’ye kuduz teşhisi konuldu. Sudan korkan ve kolunda uyuşma yaşayan Ufak çocuk ağır bakımda tedavi altına alındı. bütün Türkiye’de paniğe neden olan haberin akabinde ehil sanatçı Bahadır Yenişehirlioğlu da toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunarak yansısını ortaya koydu.

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinin Göldüzü köyünde 5 hafta Evvel gerçekleşen vahim Hadise toplumsal medyada Aka yankı uyandırdı. Sokakta oyun oynarken köpek saldırısına uğrayan 10 yaşındaki Mustafa E. ve 9 yaşındaki Polat  E., birinci başta ailelerinden bunu gizleyerek bisikletten düştüğünü söyledi. Lakin ilerleyen süreçte kolu uyuşan Mustafa E. ve Polat E. apar topar hastaneye kaldırıldı. Burada birinci doz kuduz aşılarını olduktan sonra Ankara’daki Hacettepe Tıp Fakültesi‘ne sevk edilen çocuklardan Polat E.’de kuduz belirtisine rastlanılmadı. Ancak 10 yaşındaki Mustafa E.’ye kuduz teşhisi konuldu. 

Bitliste Kuduz vakası

Hırçın, anlamsız davranışların görülmesi, kollarını kasması üzere kimi davranışlar gösteren Mustafa E. bir müddettir ağır bakım ünitesinde tedavi görüyor. Ufak çocuğun sıhhati ciddiyetini korurken ailesi başta olmak üzere bütün ülkede korku gitgide artıyor. Toplumsal medyanın en Fazla konuşulan mevzularından biri haline gelen “Kuduz virüsü” hakkında yansılar çığ üzere büyürken ehil sanatçı Bahadır Yenişehirlioğlu da toplumsal medya hesabından Başkaldırı etti. 

Bitliste kuduz olan çocuk

“BU SIKINTIYI ÇÖZMEK ZORUNDASINIZ”

Mustafa E. ve Polat E.’nin hastanede çekilen karelerini Twitter hesabından paylaşan Yenişehirlioğlu, şu sözleri kullandı:

“Dünyanın hiçbir uygar ülkesinde köpekler başıboş dolaşmazlar.
Şu  çocuk başıboş köpeklerin saldırısı sonucu kuduz oldu. Bu sıkıntıyı çözmek zorundasınız . Bu sorunun hayvan sevgisi ile bir alakası yok. Kafi artık.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Serenay Sarıkaya’dan güldüren anons: Yalı Çapkını Mert Ramazan Demir…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir