Konuttan duman kokusu nasıl çıkar?

Sağlık Eki 28, 2022 Yorum Yok

Saç kurutması üzere kimi eşyalar muhakkak bir vakit sonra kısa devre yapabilir. Bu nedenden dolayı ısınmaya ve berbat koku çıkarmaya başlamaktadır. Makus koku sorununun yanı sıra alet duman çıkartmaya başlar. Pekala, konuttan makus koku ve duman kokusunu ne gidermektedir? En tesirli metot nelerdir? İşte, haberin detayları…

Evde kullanılan gündelik ferdî eşyalar, uzun ömürlü olsa da içine kaçan kir, toz yahut çok fazla kullanımından ötürü kısa devre yapabilir. Birtakım durumlarda kullanılan prizin de aletin bozulmasına neden olduğu bilinmektedir. Bu nedenle elektrikli aletleri kullanmaya başlamadan evvel kullanımı hakkında elektrikçiye danışılması ve kullanım kurallarının en uygun nasıl olacağı öğrenilmesi yanlışsız bir hareket olacaktır. Berbat koku ve duman çıkaran saç kurutma makinesi üzere aletler kullanılmaya devam edilmemelidir. Aksi halde zehirlenme yahut yangın üzere kazalara neden olabilir. Pekala, meskenden berbat koku yahut duman kokusu nasıl çıkarılır? İşte, yapılması gereken en tesirli sistemler…

EVDEN DUMAN KOKUSU NASIL ÇIKAR?

Duman kokusu çabuk yayılan bir husus olduğu için meskenin her alanına rahatlıkla dağılabilir. 

İlk yapmanız gereken hareket camların hepsini sonuna kadar açık hale getirmek ve pak havanın içeri akışını sağlamaktır.

Koku parfüm üzere eserleri sıkmaktan kaçınınız. Bu unsurlar kimyasal içerikli (yanıcı unsur ) olduğu için sıhhatiniz açısından âlâ bir tercih olmayacaktır.

Boş bir sprey şişesine salt su doldurunuz. Ve konutun her alanına sıkmaya başlayınız. Su konutun hararetini alacaktır.

Konutun her alanında bir mum yakınız. Mumun dumanı ve makûs kokuyu çekme özelliği vardır. Mum sayesinde müddet gelen olumlu tesirleri fark edeceksiniz.

Konutunuzda havalandırma gibisi eşyalar varsa, merkezi pozisyona sabitleyerek kullanmayı ihmal etmeyiniz. Mutfağın davlumbazını çalıştırarak konutun havasındaki değişime katkı sağlayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir