Karadeniz tipinde nerelere gidiliyor? Karadeniz’in doğal hoşlukları

Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Yaz aylarında gidilecek olan elbet en hoş yerler yaylalardır. Türkiye yaylalarıyla meşhur bir ülke olup Türkiye’de yaşayanlar için bu kaçınılmaz fırsatın kıymetlendirilmesi en yanlışsız seçenektir. Karadeniz batısı kuzeyi fark etmeksizin yaylalarıyla meşhurdur. Yaz aylarında yapılması gereken en hoş etkinliklerden biri olan Karadeniz çeşidi yaylarını görmek için haberimizin içeriğine göz atınız…

Şehir ömründen sıkılanlar ve öbür kentlere kaçmak isteyenlere en hoş fırsat elbet Türkiye’nin yaylaya sahip olan beldeleridir. Ülkemizdeki yaylaların yemyeşil tabiatı ve bol oksijenli havasına bir de dağ esintisi katılınca eşsiz bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Bu sayede hem gözünüze hem de ruhunuzun yapısına katkı sağlamış olabilirsiniz. Pekala, Türkiye’de görülmesi gereken yaylalar nerelerdir? Yaz aylarında hangi yaylalara seyahat yapılır? En fazla konaklama yapılan ve tavsiye eden yaylaları sizler için derledik…

TÜRKİYE’NİN MEŞHUR YAYLALARI

Artvin’in Karagöl yaylasında biraz vakit geçirdiğinizde gerilimden uzak olmak size düzgün gelecek ve bu yemyeşil kartpostal tadındaki yerden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Rize‘nin en meşhur yaylası olan Pokut Yaylası Çamlıhemşin ilçesinde yer almaktadır. Emsalsiz dağ havası ve sakinliği size enfes bir tatil yaşatacak.

Kümbet Yaylası Giresun‘un en sessiz sakin ve serin yeri olduğu kadar Giresun’un gözbebeği olarak da betimlenmektedir. Burası paklığı ve berraklığı ile sizi ve sevdiklerinizi büyüleyecek.

Trabzon‘un şenliklere doymayan 1850 m rakımlı Kiraz Yaylası’nda çim kayağı üzere bir aktivite de yapabilirsiniz. Temmuz ayının üçüncü cuma gününde “Ayeser Şenlikleri” yapılmaktadır. 

Temmuz ayında yapılan etkinlikleriyle sizi kendine hayran bırakacak olan Perşembe Yaylası‘nda,Ordu‘nun misafirperver halkıyla karşılaştığınızda konutunuzda üzere hissedeceksiniz.

Serin mi serin bir başka yayla Kastamonu‘da bulunan Azdavay Yaylasıdır. Yemyeşil tabiatı ile sizleri kucaklayacak ve unutulmaz bir yaz tatili yaşatacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir