Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Justin Bieber yüz felci geçirmişti! Ünlü yıldız bir kez daha dünya turnesine çıkamıyor

Justin Bieber yüz felci geçirmişti! Ünlü yıldız bir kez daha dünya turnesine çıkamıyor

admin admin - - 9 dk okuma süresi
27 0

Dünyaca Ünlü yıldız Justin Bieber toplumsal medya hesabındaki paylaştığı görüntüyle sevenlerini korkutmuştu. şimal Amerika’daki tipini Çehre felci geçirdiği için erteleyen Bieber sevenlerinden dua istemişti. Bieber, bir Sefer daha sıhhat problemleri nedeniyle Justice World Tour turnesinin Geri kalan bütün konserlerini iptal etti.

Büyük bir hayran kitlesine sahip Kanadalı müzikçi Justin Bieber Ramsay Hunt Sendromu(RHS) ismi verilen ve bir virüse yakalanmış ve bunun sonucunda da Çehre felci geçirmişti. Justin Bieber, bir Defa daha sıhhat sıkıntıları nedeniyle Justice World Tour turnesinin Geri kalan bütün konserlerini iptal ettiği öğrenildi.

TÜM KONSERLERİNİ İPTAL ETTİ

Yüzünün sağ tarafı nüzul geçiren Justin Bieber, Justice World Tour turnesinin Geri kalan bütün konserlerini iptal ettiğini duyurdu. Bieber turne kapsamında; ABD, Avusturalya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, İrlanda, Polonya ve Tayland’da konser vermesi planlanan popçunun bütün aktiflikleri iptal edildiği bildirildi.

Yüz felci geçiren Justin Bieber bütün konserlerini iptal etti

HASTALIĞA YAKALANDIĞINDA TURNESİNİ YARIDA KESMİŞTİ!

Bieber, geçtiğimiz aylarda toplumsal medyada yaptığı açıklamada, bu yılın başlarında yaşadığı bir sıhhat krizinin akabinde turnesine bir Defa daha Aralık vermesi gerektiğini duyurdu. Grammy ödüllü yıldız Instagram hesabından paylaştığı iletide; “Şu anda sıhhatimi öncelik haline getirmem gerekiyor” dedi ve “Şu Lahza için turneye Uzaklık vereceğim” açıklamasını yapmıştı.

Bieber açıklamasında, “İstirahat ettikten ve hekimlerim, ailem ve takımıma danıştıktan sonra turneyi devam ettirmek için Avrupa’ya gittim. Altı konser verdim, ancak bu beni sahiden Fazla etkiledi” dedi.

“YORGUNLUK BENİ MAHVETTİ”

Brezilya’nın Rio kentinde verdiği konser sonrası İzah yapan Bieber, “Yorgunluk beni mahvetti ve şu anda sıhhatimi öncelik haline getirmem gerektiğini anladım” diye yazdı. “Bu yüzden şimdilik turneye Aralık vereceğim    diyen müzikçi, “İyi olacağım lakin dinlenmek ve uygunlaşmak için vakte gereksinimim var” diye ekledi.

 Dünyaca Ünlü yıldız uzun Vakit sonra hastalığı atlattıktan sonra birinci defa görüntülendi.

HAFTALAR SONRA ORTAYA ÇIKTI!

Geçtiğimiz Haziran ayında Ramsay Hunt Sendromuna yakalana ve hastalığının berbata gitmesi nedeniyle 7 Haziran’da Toronto’daki Scotiabank Arena’da başlayacak olan şimal Amerika Tipi’ni erteleyen Bieber haftalar sonra ortaya çıktı. 

YÜZ FELCİNİN SEBEBİ MUHAKKAK OLDU!

Sabah’ta yer Meydan habere nazaran; Bieber’in Instagram’dan yayınladığı görüntüde Ramsay Hunt Sendromu(RHS) ismi verilen ve bir virüsün yol açtığı bu hastalığın tesirleri de açıkça görülüyordu.

justin bieber hastalığının nedeni ortaya çıktı

Ramsay Hunt Sendromu, varicella zoster virüsü (VZV) denilen bir virüs nedeniyle tetikleniyor. Bu virüs insanlarda iki yaygın hastalığa daha yol açıyor: Suçiçeği ve zona. Bu sendromu yaşayan bireylerin tamamı, çocukluğunda suçiçeği geçirmiş şahıslar. Vücutları bu virüsü yenmiş olsa da, virüs inaktif bir halde hudutlarda yaşamaya devam edebiliyor. Bir mühlet sonra ise VZV tekrar aktive olabiliyor. Bağışıklık sistemi zayıf olan şahıslarda görülen bu hastalık güzelleşmesi Vakit Meydan hastalıklardan tanımlanmaktadır.

Doktorlar, suçiçeği yahut zona geçirmemiş şahısların, RHS’li birinin Aleni yarasından virüs kapabileceği ihtarında bulunuyor.

SAĞLIK DURUMUNA İLŞKİN PAYLAŞIM!

Instagram hesabından yayınladığı görüntüyle sıhhat durumuyla ilgili İzah yapan dünyaca Ünlü yıldız şu kelamlara yer verdi.

YÜZ FELÇİ GEÇİRDİ!

Ramsay Hunt sendromu geçirdiği öğrenilen Ünlü müzikçi virüsün bir sona saldırması sonucu Çehre felçi geçirdiği öğrenildi. Yayınladığı görüntüde Bieber’ın Biricik gözünü oynatabildiği ve yüzünün felçli olduğu görünüyor.

Bunu söylediğime inanamıyorum. Güzelleşmek için her şeyi yaptım lakin hastalığım giderek kötüleşiyor. Sizi Fazla seviyorum ve dinlenip güzelleşeceğim. Bieber ne Vakit olağana döneceğini bilmediğini ve bu durumun uzun sürebileceğini ve tekrar olağana dönmek için Daimi Çehre antrenmanları yapması gerektiğini açıkladı. nihayet olarak hastalığıyla ilgili sevenlerinden dua istedi. 

YEMEK Yemek GİTGİDE ZORLAŞIYOR!

Hastalığıyla güç günler geçiren yıldız Instagram hesabından yayınladığı kıssayla hastalığının ne Önemli boyutta olduğunu gözler önüne serdi. Yıldız oyuncu “Yemek yemeye çalışmak gitgide benim için hudut bozucu bir biçimde zorlayıcı hale geliyor. Lütfen benim için dua edin” kelamlarıyla sevenlerinde takviye istedi.

justin bieber ramsay hunt sendromu

“KORKUNÇ FIRTINA”

Justin Bieber Instagram hesabından nihayet paylaşımıyla sıhhat durumuna ait açıklamada bulundu. Bieber: “Nasıl hissettiğimi biraz paylaşmak istedim. Her gün daha düzgüne gidiyorum. Bu fırtınanın geçeceğini biliyorum.” kelamlarına yer verdi. 

Justin Bieber

UZMAN İSİM DEĞERLENDİRDİ

Reuters’a nazaran, Çehre felci konusunda uzmanlaşmış bir operatör görüntüyü yorumladı ve Bieber’ın yüzünün yarısını nüzul eden virüs teşhisinin akabinde erken düzgünleşme belirtileri gösterdiğini belirtti.

İngiltere’de bulunan plastik rekonstrüktif cerrahi ve sıhhat kuruluşu Facial Palsy UK’in kurucu ortağı Charles Nduka, steroidler ve antiviraller de iç olmak üzere erken tedavi gören sendromlu hastaların yaklaşık %75’inin büsbütün düzgünleştiğini söyledi.

Nduka, “Bay Bieber tarafından paylaşılan görüntüde, güzelleşmeye dair kimi delillere sahip olduğunu ayrım ettim, bu yürek verici.”

“Yüz felci ile en besbelli şeylerden biri, hastaların gözlerini kırpmak için büsbütün kapatamamaları ve gülümseyememeleridir.”

“Gülümseme düzelmeden Evvel gelişecek birinci şey, istirahat halindeki yüzde simetrinin artmasıdır. Bu nedenle, burun tabanı çoklukla yavaşça yükselir ve ağız daha düzgün hale gelir. Paylaşılan görüntüde erken güzelleşme olduğuna dair birtakım işaretler görebildim” dedi.

Şarkıcı, tabiplerinin talimatı üzerine programlarını ertelediğini belirtti fakat hastalığıyla ilgili detaylardan bahsetmedi. Justin Biber önümüzdeki hafta Toronto, Washington DC ve New York’ta sahne alacaktı. 

Bieber’ın daha Evvel lyme hastalığından muzdarip olduğu söyleniyordu, fakat müzikçi yaptığı nihayet açıklamalarında şuan yaşadığı hastalıkla ilgili rastgele bir ayrıntı vermekten kaçındığı dikkatlerden kaçmadı. nihayet açıklamalarında hastalığı ile ilgili ayrıntı vermekten kaçındı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir