James Bond’un yıldızı Daniel Craig Türkiye için seslenmişti! Rekor bağış herkesi şoke etti

Sağlık Şub 25, 2023 Yorum Yok

Dünyaca Ünlü yıldız Daniel Craig, geçtiğimiz haftalarda depremzedeler için çektiği 90 saniyelik kısa sinema ile Türkiye’deki depremzedeler için yardım davetinde bulunmuştu. İngiltere’nin Fazla sayıda televizyon kanalından milyonlarca bireye ulaşan yardım daveti aracılığıyla zelzele bölgesindeki vatandaşlar için 101 milyon sterlin toplandı.

6 Şubat 2023 Pazartesi günü, Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 vilayette Aka yıkımlara neden olan sarsıntıların ardından dünya çapında birçok Ünlü İsim Türkiye’ye takviye olmak için harekete geçti. “James Bond” rolüyle bütün dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Daniel Craig de o isimlerden biriydi. Yaklaşık iki hafta Evvel yardım davetinde bulunan İngiliz aktör, İngiltere’de 14 yardım kuruluşunu bir ortaya getiren Disasters Emergency Committee (DEC)‘e bağış yapmaları için takipçilerine seslenmişti.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan kareler

“İNSANLAR KIŞ ŞARTLARINDA MESKENLERİNİ KAYBETTİ”

Art arda meydana gelen sarsıntının neden olduğu yıkımı gözler önüne seren 90 saniyelik bir Özel sineması seslendiren Daniel Craig ise “Hastaneler, okullar ve Amel yerleri yıkıntı altında kaldı. Yüzbinlerce insan, kış şartlarında konutlarını kaybetti” diyerek herkesi DEC aracılığıyla depremzedelere yardıma çağırdı. İngiltere’nin 29 kanalında birdenbire eş vakitli olarak yayınlanan görüntü kısa müddette milyonlarca bireye ulaşmayı başardı.

Daniel Craig

Londra, Liverpool, Birmingham, Manchester üzere İngiltere’nin Aka kentlerindeki Aleni hava ekranlarında da yayınlanan kısa filmde deprem bölgesindeki insanların yaşadığı travmanın bitirilemeyeceğini lisana getiren Craig “Ama yardım edebiliriz ve yardım etmeliyiz” diyerek hayranlarına takviye olmaları için tekraren Defa seslendi.

Daniel Craig depremzedeler için bağış topladı

Milyonlarca seyirciyi yardıma çağıran bu sinemanın ardından Disasters Emergency Committee (DEC), depremzedeler için yaklaşık 101 milyon sterlin yani 2.277.376.591,08 TL toplandı. 

Daniel Craig dev bağış topladı

DEPREMDE hayat KURTARAN DAVRANIŞLAR

Depremde hayat Kurtaran Davranışlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir