İstanbul Oyuncak Müzesi nerede, nasıl gidilir? 2023 İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti

Sağlık Mar 15, 2023 Yorum Yok

Geçmişin tarihi izlerini taşıyan birbirinden hoş oyuncaklara konut sahipliği yapan İstanbul Oyuncak Müzesi, nihayet devirlerde birçok kişinin dikkatini çekiyor. Bilhassa çocuklu ailelerin eğlenceli dakikalar geçirmek için ziyaret edebileceği İstanbul Oyuncak Müzesinde geçmişten günümüze pek Fazla oyuncağı görme bahtına sahip olabilirsiniz. Pekala İstanbul Oyuncak Müzesi nerede, nasıl gidilir? İşte karşılıklar…

Köklü tarihiyle her köşesinde eşsiz bir kültürel mirasa mesken sahipliği yapan Türkiye’de birbirinden Özel müzelere giderek vakitte küçük bir seyahate çıkabilirsiniz. Birçok medeniyetin izlerini taşıyan bu müzelerde Bazen Vakit hükümdarlara ilişkin Özel eşyaları Bazen Vakit da sanatın yansımalarını görmeniz mümkün. Bilhassa İstanbul’da yer Meydan müzelerin çokluğunu göz önünde bulundurursanız çocuklarınızla da gidebileceğiniz onlarca müze var. Bunlardan biri de 4 bini aşkın oyuncağın sergilendiği İstanbul Oyuncak Müzesi’dir. Gelin, çocuklarınızla mükemmel vakit geçirmek için kesinlikle görmeniz gereken İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Bir arada göz atalım.

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ NEREDE? İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİNİ KİM KURDU?

1700’lü yıllardan bu yana dek uzanan oyuncak kültürünü gözler önüne seren İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul’un Göztepe ilçesinde yer almaktadır. ozan Sunay Akın tarafından 2005 yılının 23 Nisan gününde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda kurulan müze yerli ve yabancı turistler tarafından ağır İlgi görüyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ TARİHİ NEDİR? İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ÖZELLİKLERİ

7’den 70’e her ıslak kümesinin ilgisini çeken İstanbul Oyuncak Müzesi, çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek ya da çocukluk günlerinizi hatırlamak için gidebileceğiniz en hoş yer. Müzede sergilenen oyuncakların her biri dünyanın Türlü Aleni arttırmalarından ve antikacılardan ihtimamla seçilmiştir. 

İstanbul Oyuncak Müzesi özellikleri

Müzeye birinci adımınızı attığınızda sizleri iki kurşun asker karşılayacaktır. Burada bol bol fotoğraf çekilmeyi unutmayın!

İstanbul Oyuncak Müzesi girişi

Açıldığı birinci vakitler 1000’e yakın oyuncağın yer aldığı müzenin içerisinde ise günümüzde 4000’i aşkın oyuncak ziyaretçilerinin beğenisine sunulmaktadır. Adeta bir masal dünyasını anımsatan müzenin her odasında tiyatro sahnesi görünümü hakimdir. Bu eşsiz tasarım Ayhan Doğan‘ın imzasını taşımaktadır. 

İstanbul Oyuncak Müzesi oyuncakları

Müzenin her odasında farklı bir konsept ve temanın Yargıç olduğu müzikler ziyaretçilere eşlik etmektedir. Uzay temalı oyuncaklardan II. Dünya Savaşı periyodunu yansıtan oyuncaklara, Taş Periyodu karakterlerinden Temel Reis’e kadar burada binlerce oyuncağı görmeniz mümkün.

İstanbul Oyuncak Müzesi Uzay Odası

5 kata sahip olan İstanbul Oyuncak Müzesi’nde Özellikle zürafa biçimindeki aydınlatmalar, çizgi Ira oyuncakları, otomobiller, trenler ve uçaklar ağır İlgi görüyor. Sanal olarak da burayı keşfetme imkanı tanıyan İstanbul Oyuncak Müzesi’ne Şayet gelmeyi düşünürseniz kesinlikle ikramlık eşya kısmına de göz atmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Oyuncak Müzesi tarihi

Gezinizi tamamladıktan sonra hem soluklanabileceğiniz hem de kahvaltı ve doğum günü üzere etkinlikler planlayabileceğiniz Pembe Cafe‘ye gidebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesinden bir kare

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde çocuklarınız için düzenlenen aktivite, işlik ve tertipleri takip ederek onlara mükemmel bir sürpriz yapabilirsiniz!

İstanbul Oyuncak Müzesi aktiviteler

2023 İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ GİRİŞ FİYATI NE KADAR?

Eğer İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret etmek isterseniz 2023 aktüel bilet fiyatlarına nazaran; tam için 55 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Öte yandan öğretmen, 3 ıslak üzeri çocuklar ve 65 ıslak üstü bireyler için indirimli giriş fiyatı 30 TL olarak belirlenmiştir. 

İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücreti

2023 İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ZİYARET SAATLERİ 

Pazartesi günleri kapalı olan İstanbul Oyuncak Müzesi’ni haftanın diğer günlerinde saat 09:30 ve 18:00 ortası ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul Oyuncak Müzesi ziyaret saatleri

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir