Hakan Altun’un ‘Hani Bekleyecektin’ şarkısını bakın hangi ünlü için yazmış?Meğer askerdeyken…

Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Ünlü müzikçi Hakan Altun yıllar Evvel yazdığı Hani Bekleyecektin müziğiyle ilgili dikkat çeken bir itirafta bulundu. Askerde olduğu sırada şarkıyı yazdığını belirten Altun’un kime yazdığı herkesi şoke etti. İşte o şarkıyı yazmasına Sebep olan İsim ve anı…

Arabesk fantezi müziğinin sevilen isimlerinden bir olan Hakan Altun, yazdığı duygusal müziklerle müzikseverlerin gönlüne taht kurmayı başardı. Aşk müzikleriyle severek dinlenen Hakan Altun, 1998 yılında askere gittiğinde Laf konusu şarkıyı yazmasına Sebep olan o anıyı anlattı.

hakan altun hani bekleyecektin şarkısı

Altun askerdeyken kendisini terk eden sevgilisi için ‘Hani Bekleyecektin’ müziğini kaleme aldı ve hayranları tarafından uzun yıllar severek dinlendi. O müziğin öyküsü ise herkesi duygulandırdı. 

17 GÜN SIRA BEKLEMİŞ

Hakan Altun, askerliğini Ankara Etimesgut’ta yaparken sevgilisiyle konuşmak için tam 17 gün Dizi beklediğini söyledi.

Altun, “O yıllarda Natürel cep telefonu yoktu. Biz de ankesörlü telefonlarla konuşuyorduk. Tam 17 gün sonra Dizi bana geldiğinde ailemden sonra sevgilimin sesini duymak istedim” dedi.
 

Altun kelamlarına bu türlü devam etti:

“Ben askerlik dönüşü Birlikte olacağımızı Düş ederken aldığım karşılık karşısında kitlendim kaldım. Kız arkadaşım bana ‘Şu Lahza uygun değilim sonra arar mısın’ dedi.”

İCLAL AYDIN İÇİN YAZDIĞINI AÇIKLADI

Şimdilerde Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile ‘Şarkılar Bizi Söyler’ programını sunan Altun, 90’lı yılların sonunda İclal Aydın ile aşk yaşıyordu. Hakan Altun, 1998 yılında askere gidince Aydın’ın kendisini terk etmesi üzerine ‘Hani Bekleyecektin’ müziğini yazdığını açıkladı.

Ünlü isim, “Ben onun için 17 gün bekledim o bana 60 saniyesini ayırmadı. Bunun üzerine oturdum bir kenara, gözyaşları içerisinde “Hani bekleyecektin bir ömür boyu” müziğini yazdım” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Mahmut Tuncer’in kızı Gizem Tuncer ile olan atışması gündem oldu!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir