Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık
 4. »
 5. Green Card nedir? Green Card sonuçları açıklandı mı? Green Card sonuçları nereden açıklanıyor?

Green Card nedir? Green Card sonuçları açıklandı mı? Green Card sonuçları nereden açıklanıyor?

admin admin - - 5 dk okuma süresi
33 0

Amerika’da bir Ömür kurmak isteyen birçok şahıs Green Card aracılığıyla müracaatlarını yaparak vizesiz ve süresiz ABD’de yaşamak için bahtını deniyor. Bu Yıl 5 ve 8 Ekim tarihleri ortasında gerçekleştirilen müracaatların sonuçları ise merak konusu haline geldi. Pekala Green Card nedir? Green Card müracaat sonuçları açıklandı mı? İşte bütün soruların karşılıklarını haberimizde sizler için açıkladık…

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kalıcı ikamet etme ve çalışma hakkı tanıyan Green Card müracaatları her Yıl milyonlarca vatandaş tarafından arama motorlarında süratle araştırılıyor. Her Yıl ekim ayının birinci haftası başlayan Green Card koşullarını ve gerekliliklerini öğrenmek isteyen birçok şahıs araştırmalarını tamamladıktan sonra müracaatlarını yaptı. Pekala Green Card müracaat sonuçları açıklandı mı? Green Card müracaat sonuçları nereden öğrenilir? Gelin herkesin aklını kurcalayan bu sorulara Birlikte adım adım Karşılık arayalım. 

GREEN CARD NEDİR? GREEN CARD SAHİBİ OLANLAR AMERİKA VATANDAŞI OLABİLİR Mİ?

Amerika Birleşik Devletleri’nde ömür uzunluğu yaşama ve çalışma hakkı tanıyan Green Card, oy kullanmak dışında Amerika’da her türlü imkanlardan faydalanmayı beraberinde getiriyor. Green Card aracılığıyla Amerika’da yaşayan bireyler 5 Yıl sonra kendi ülkesinin vatandaşlığını kaybetmeden ABD vatandaşı olabiliyor. 

Green Card

GREEN CARD BAŞVURUSU İÇİN İNGİLİZCE BİLMEK GEREKİYOR MU?

Green Card başvurusu yapmak için İngilizce bilme zaruriliği bulunmamaktadır. Sadece çekiliş sonucunda Green Card almaya hak kazanırsanız İngilizce yeterliliği sağlamanız gerekmektedir. 

Green Card müracaat şartları

GREEN CARD BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR? GREEN CARD BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Green Card için müracaatta bulunmak için yılın makul zamanlarında “https://dvprogram.state.gov” adresinden müracaat gerçekleştirebilmektedir. Sadece müracaat yaptıktan sonra Confirmation Number / onay Numarasının saklanması gerektiğini unutmayın. 

Green Card başvurusu yapmanın yolları

GREEN CARD MÜRACAATLARI FİYATLI Mİ?

Green Card’a müracaat yapmak için rastgele bir fiyat ödemeniz gerekmiyor. Lakin bireyler Green Card almaya hak kazanılırsa, sonrasında Amerika’ya gitmek hedefiyle müracaat evresinde farklı kalemlerde birtakım ödemeler yapılması mecburidir. 

Green Card müracaatları ücreti

GREEN CARD MÜRACAAT KAİDELERİ NELERDİR? GREEN CARD’A BAŞVURMAK İÇİN NELER GEREKLİ?

 • Green Card için müracaat yapmayı planlıyorsanız birinci olarak 18 yaşın üstünde olma kaidesi arandığını bilmeniz gerekiyor.
 • Başvuruda en Kıymetli unsurlar ortasında en az İdadi mezunu olma şartı yer alıyor. Şayet İdadi mezunu değilseniz nihayet 5 Yıl içinde uzmanlık gerektiren bir alanda en az 2 Yıl çalışmış olduğunuzu belgelemelisiniz. 
 • Başvurular resmi web sayfası üzerinden yapılmalıdır. Posta ya da elden müracaat kabul edilmemektedir. 
 • Başvuru için kullanacağınız fotoğrafın şuan ki görünümünüzle misal olması ve verilen ölçülerle birebir uyumlu olması epeyce değerli.
 • Başvuru formunu doldurduktan sonra verilen konfirmasyon numarasını saklamak zorundasınız. 
 • Evli çiftlerin başvurusu bahtlarını ikiye katlayabiliyor, zira kazanan kişinin otomatik olarak eşi ve çocukları da Green Card imkanlarından faydalanabiliyor. 

GREEN CARD MÜRACAAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI? GREEN CARD SONUÇLARI NE Vakit AÇIKLANACAK?

ABD Freetown Büyükelçiliği’nin yaptığı açıklamaya nazaran; bu Yıl Green Card müracaatları 5 Ekim ve 8 Kasım 2022 tarihleri ortasında gerçekleştirildi. müracaat sonuçları ise 6 Mayıs 2023 tarihinde Türkiye saati ile akşam 19:00’da açıklanacak. (https://dvprogram.state.gov/) sitesindeki “Katılımcı durum Kontrolü” sayfasından daha Evvel verilen onay numarasıyla müracaat sonuçlarınızı Denetim edebilirsiniz.

Green Card müracaat tarihleri

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir