Erkan Petekkaya: Sevgi gösterdikçe kazık yedim

Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, TRT 2’de ekrana gelen Sinema Üzere Hayatlar programına katıldı ve burada bir grup açıklamalarda bulundu. Petekkaya, insanlara güvendiğini sonrasında canı yansa da bundan pişmanlık duymadığını lisana getirdi.

Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya, Hülya Koçyiğit’in sunumuyla ekrana gelen Sinema Üzere Hayatlar programına konuk oldu. Petekkaya, program sırasında mesleği ve rol aldığı O denli Bir Geçer Vakit Ki dizisi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ali Kaptan rolünü oynadığı O denli Bir Geçer Vakit Ki dizisi hakkında konuşan Petekkaya, ‘Öyle Bir Geçer Vakit Ki’de ‘Ali Kaptan’ı canlandırırken yollarda küfür yemekten çok korktum. Fakat hiç başıma gelmedi. İtiraf edeyim, bu rol yıllarca uykularımı kaçırdı. Bostancı’da oturduğum mahallede kimsenin sevmediği bir adam vardı. Lakin ben ön yargılı değildim. O adamı neden sevdiğimi, adamın neden sevilmediğini düşünüp ‘Ali Kaptan’ karakterini o formda ortaya çıkardım.’ açıklamasında bulundu.

Yeşilçam sinemalarının çekildiği o eski devirlerde teknik açıdan yer almak istemeyeceğini söyleyen Petekkaya, ‘Teknik olarak sinemanın eski periyodunda olmak istemezdim lakin ortamı yaşamak isterdim. Bize, size (Hülya Koçyitiğit) gösterilen hürmet gösterilmiyor. Mesela ben sizi gördüğümde ne yapacağımı şaşırdım.’ tabirlerini kullandı. 

Petekkaya kelamlarını, ‘İnsanlara sevgi gösterdikçe kazık yedim. Tanıştığım her beşere 10 puan veriyorum. Sonrasında canım yansa da pişman olmuyorum.’ şeklinde sürdürdü.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir