Doğu Ekspresi nedir, güzergahı nedir? 2023 Doğu Ekspresi bilet fiyatları

Sağlık Kas 08, 2022 Yorum Yok

Son yıllarda epey tanınan bir hale gelen şark Ekspresi, Özellikle Sonbahar ve kış aylarında seyahat tutkunlarının vazgeçilmezi oldu. Yılın birinci seferinin 12 Aralık’ta yapılması planlanan şark Ekspresi hakkında bütün merak edilen ayrıntıları sizler için araştırdık. Pekala şark Ekspresi nedir? şark Ekspresi güzergahı nasıldır? şark Ekspresi bilet fiyatları nedir? İşte ayrıntılar…

Sonbahar mevsiminin nihayet ayını yaşadığımız şu günlerde kış mevsiminin göz kamaştıran dokusu bize uzaklardan göz kırpıyor. Tabiatın derin bir uykuya daldığı ve huzurun etrafımızı sarıp sarmaladığı bu aylarda sevdiklerimizle keyifli vakitler geçirebileceğimiz seyahat planları yapabiliriz. Bilhassa kentin karmaşasından uzaklaşarak Anadolu’nun Varlıklı kentlerini adım adım keşfetme fırsatı sunan şark Ekspresi mükemmel bir seçim olabilir. Farklı kültür ve medeniyetlerin ayak izlerini taşıyan bu toprakları keşfetme imkanı sunan şark Ekspresiyle siz de macera dolu bir şimendifer seyahati yapmak isterseniz gelin bilinmesi gereken ayrıntıları adım adım öğrenelim. 

DOĞU EKSPRESİ NEDİR? DOĞU EKSPRESİ GÜZARGAHI NASIL?

Zengin doğasıyla göze çarpan Türkiye’de bir yanda yeşilin binbir tonuna kucak açabilir öbür tarafta gökyüzünün Ebedi dinginliğiyle baş başa kalabilirsiniz. Her mevsim renk cümbüşünü anımsatan doğasıyla insanı içine çeken bu coğrafyayı bir pencereden izlemek mükemmel olmaz mıydı? İşte şark Ekspresi, Ankara’dan başlayarak sırayla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars‘ı yakından görme imkanı tanıyor.

Doğu Ekspresi

DOĞU EKSPRESİ SAATLERİ 

Doğu Ekspresi nihayet devirlerde Zaman şirketleri ya da ferdi olarak yapabileceğiniz bir şimendifer seyahati fırsatını seyahat severlere sunuyor. Bu seyahatte yaklaşık 24 saat süren bir Vakit diliminin akabinde Ankara’dan Kars’a ulaşabiliyorsunuz. Ankara ve Kars’tan kalkış-varış saatleri ise şu formdadır:

Doğu Ekspresi saatleri

DOĞU EKSPRESİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Doğu ekspresinde yer Meydan vagonlar; pulman, örtülü kuşetli ve yemekli vagonlar olmak üzere ayrılmaktadır. Kuşetli vagonların içerisinde 10 kompartıman bulunmakla birlikte; her kompartımanda toplamda 4 Benlik yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Çarşaf, pike ve yastık üzere uyku materyalleri TCDD Nakliyecilik A.Ş tarafından seyahat için verilmektedir. Birebir vakitte kompartımanda yer Meydan koltuklar yatağa dönüşme özelliği sayesinde rahat bir uyku çekmeniz de mümkün.

Doğu Ekspresi hakkında bilinmesi gerekenler

Yemekli vagonlar ise 4’er Benlik masalardan meydana gelmektedir. Dilerseniz burada; kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler, soğuk sandviçler ve sıcak/soğuk içecekler ortasında dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Doğu Ekspresi içerisinde yer Meydan fırsatlar

Yolculuğa çıkmadan Evvel dilerseniz; yanınızda götürmek üzere soğuk sandviçler ya da salatalar da hazırlayabilirsiniz. Yeme – içme gereksiniminizi planlayarak devinim etmeniz kusursuz bir seyahat fırsatını sizlere sunacaktır.

Doğu Ekspresinde ne yapılır?

Tren Erzurum’da mola verdiğinde kesinlikle Erzurum’un en ünlü yemeklerinden biri olan Cağ Kebabını tatmanızı tavsiye ederiz. Gara yaklaşmadan yaklaşık 45 dakika Evvel yemeğinizi sipariş ederseniz; kebabınız size süratli bir halde ulaştırılacaktır.

Doğu Ekspresinin özellikleri

ANIN TADINI ÇIKARIN!

Fotoğraf sanatkarları için gizli cevher niteliğinde olan şark Ekspresi’nde bol bol görüntülerin fotoğrafını çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra; radyonuzu açıp, sıcak kahvenizi yudumlarken kitap okumanın keyfine varmak da bir öteki seçeneğiniz olabilir.

Doğu Ekspresinde yapılacaklar

2022 DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI

12 Aralık Pazartesi günü seferlerine başlayacak olan şark Ekspresi ile seyahat yapmak isteyenler Çarşamba ve Cuma günleri Ankara’dan, Pazar ve Cuma günleri ise Kars’tan şimendifer seyahati keyfini tadabilirler.

TCDD’nin e-Bilet sayfasından satışa sunulan biletler 2023 yılına Özel olacak biçimde belirlendi. 2 Benlik yataklı kompartman için şahıs başı 1.300 TL ödeyerek Turistik şark Ekspresi fırsatına sahip olabilirsiniz.

Eğer turistik olmayan şark Ekspresi seferlerini tercih etmek isterseniz Biricik Benlik pulman biletin bedeli 270 TL‘dir.

Doğu Ekspresi bilet fiyatları

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir