Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Deprem bölgesinden bir an ayrılmamıştı! Murat Kekilli gönüllü arama kurtarma görevlisi oldu!

Deprem bölgesinden bir an ayrılmamıştı! Murat Kekilli gönüllü arama kurtarma görevlisi oldu!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
26 0

Meslek hayatındaki muvaffakiyetinin yanı Dizi yardımseverliğiyle de geniş bir hayran kitlesine sahip olan müzikçi Murat Kekilli, Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen zelzelelerin akabinde bölgeye giderek yardım çalışmalarına katılmıştı. Depremzedeleri bir Lahza olsun yalnız bırakmayan Ünlü müzikçi kendisine İz Derneği tarafından gelen, istekli olarak gruba katılma davetini kabul etti.

Tüm Türkiye’de derin yaralar açan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki zelzeleler 11 vilayette Aka yıkımlara neden oldu. On binlerce vatandaşın hayatını yitirdiği ve ağır bir biçimde yaralandığı zelzele bölgesinde yıkıntı altında kalan vatandaşlar için hem Türkiye hem de dünyanın dört bir yanından arama kurtarma takımları canla başla çaba etti.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan kareler

Depremzedelerin yaralarını sarmak için herkesin birlik olduğu bu güç günlerde iş, sanat ve spor dünyasından birçok Ünlü İsim de Çeşitli bağış ve yardımlarda bulundu. Bilhassa zelzelenin birinci gününden itibaren afet bölgelerinde olan Adanalı sanatçı Murat Kekilli, Kızılay gönüllüsü olarak vatandaşların yardımına koştu.

Murat Kekilli Kızılayda istekli olmuştu

Daha Evvel 1998 Adana-Ceyhan, 1999 yılında da Marmara zelzelesini şahsen yaşayan Ünlü sanatçı, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılar için “Tarihin en güç sınavıyla karşı karşıyayız” sözlerini kullanmıştı. Sarsıntıya Adana’daki bir otel odasında yakalanan Kekilli, yaşanan felaketin ardından kendisine İz Derneği tarafından gelen, istekli olarak gruba katılma davetini Evvel kendi değerlendirip sonra takipçilerine danıştı.

Murat Kekilli İz Derneği

“BU DÜNYADA KUSURSUZ İNSAN YOKTUR EKSİKSİZ NİYETLER VARDIR”

Takipçilerinin Olumlu dönüşlerine kulak veren Ünlü şarkıcı İz Derneği’nin gönüllüsü olarak bundan sonra çalışmalarda olacağını toplumsal medya hesabından duyurdu. İz Derneği üyeleriyle çekildiği karesini paylaşan Kekilli şu sözleri kullandı:

“Arama kurtarma çalışmalarında, yardıma muhtaç insanlara yetişmede artık Bir arada devinim edeceğiz. Yeterlilik bulaşıcıdır. Sayımız tahminen Fazla az ancak gönüllülerimiz ve gönüllülerimizin yüreği kocaman… Sizler de katılmak isterseniz bekleriz. Bu dünyada eksiksiz insan yoktur eksiksiz niyetler vardır” 

Murat Kekilli İz Derneği üyesi oldu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Psikoloğun ricasını kırmayan imam depremzede çocuklar için Ali Baba’nın Çiftliği’ni söyledi!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir