Burak Deniz Nilperi Şahinkaya’ya küfürler yağdırmıştı! Burak Deniz’in ifadesi ortaya çıktı

Sağlık Şub 21, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz aylarda Adana’da yaşadıkları münakaşa ile gündeme gelen oyuncu Burak Deniz ve Nilperi Şahinkaya ortasında sular durulmuyor. Deniz’in kendisine küfür ettiğini ve arbede çıkardığını ileri süren Şahinkaya, mevzuyu mahkemede çözme kararı almıştı. İş yoğunluğu sebebiyle bir türlü Anlatım vermeye gidemeyen Deniz’in avukatı Serdar Opak’la geçen haftalarda savcılığa gidip Anlatım verdiği öğrenildi.

“Şahmeran” dizisinin çekimleri için birkaç ay Evvel Adana’da olan Burak Deniz ve Nilperi Şahinkaya ortasında çıkan tansiyon toplumsal medyaya damga vurmuştu. 29’uncusu düzenlenen Adana Altınkoza Sinema Festivali‘ne katılmak için kente gelen Şahinkaya, argümanlara nazaran kaldığı otelde Deniz ile karşılaştı ve ikili ortasında münakaşa çıktı. Deniz’in kendisine küfür ettiğini ileri süren Nilperi Şahinkaya mevzuyu yargıya taşıma kararı aldı. 

Burak Deniz ve Nilperi Şahinkaya

Burak Deniz’in özrünü kabul etmeyen Şahinkaya, olayla ilgili nihayet olarak “Hukuki süreç başlayacağı için avukatlarımızdan öğrenebilirsiniz. Bununla ilgili hiçbir konuşma yapmayacağım” sözlerini kullanmıştı.

Nilperi Şahinkaya

“Kasten yaralama”, “hakaret” ve “kişilerin huzur ve sukûnunu bozmaktan” dolayı hakkında dava açılan Deniz, geçen 4 ay içerisinde savcılık tarafından çağrıldığı halde Anlatım vermeye gitmedi. meşhur oyuncunun avukatı Serdar Opak, müvekkilinin Yurt içi ve Yurt dışındaki Amel yoğunluğu sebebiyle Anlatım vermeye gitmediğini lisana getirse de Şahinkaya’nın avukatı Nail Gönenli, Deniz hakkında yakalama kararı çıkarılmasını talep etti.

Burak Deniz

“NİLPERİ’YE YÖNELİK RASTGELE BİR HAKARETTE BULUNMADIM”

Yakalama kararı sonrasında Anlatım vermeye giden Burak Deniz, şu tabirleri kullandı:

“15 Eylül 2022 günü işim nedeniyle Sheraton Grand Adana Oteli’nde konaklamaktaydım. Otelde şenliğe katılan oyuncu ve öbür sanat topluluğundan arkadaşlarla bir aradaydık. Daha evvelce meslektaşım olması nedeniyle kendisini tanıdığım Nilperi Şahinkaya ve arkadaşları da oradaydı. Onları gördüğümde selam vermek için yanlarına uğradım. Kısa bir muhabbetin akabinde yanlarından ayrıldım ve şimdilik masama döneceğimi lakin yine uğrayabileceğimi belirttim. Onlar da konuşma esnasında güler yüzlü davrandılar. Ve rastgele bir biçimde yanlarında bulunmamı istemediklerini hissettirmediler. “Sonrasında yine yanlarına uğradım. Konuşma esnasında geceden Fazla sıkıldığımı söyledim. Bir mühlet daha olağan bir biçimde muhabbet ettikten sonra yanlarından ayrıldım… Konuşmada Nilperi, Emre ve Necmi Deniz ile şakalaştık, olağan bir formda gülüyor muhabbet ediyorduk… Hatta ben masadan ayrıldığımda yer çıkışına yanlışsız ilerliyordum. Bana Fazla İçten bir formda ‘İyi akşamlar’ dilediler. Ben o esnada orada bulunanlardan birinin “Yarın da buralarda mısın?” sorusu üzerine masaya kısa müddetliğine döndüm. O esnada Nilperi de masadan ayrılıyordu. Nilperi’ye yönelik rastgele bir hakarette bulunmadım. Bulunmamı gerektirecek bir neden de yoktu zaten… Nilperi’nin erkek arkadaşı da hala oradaydı… Açıkçası şikayet dilekçesini okuduğumda bu evreye kadar onların şahsına yönelik sinkaflı küfürler ve tehditlerde bulunduğu tezini görünce inanamadım. Herhalde ben argüman edildiği üzere hakaret ve tehditlerde bulunsaydım birbirimize hiçbir şey Ham üzere gülerek “İyi akşamlar” dilemezdik. Nilperi’nin yorgun olduğunu ve odasına çıktığını söylediler.”

“KİMSEYE VURMADIM KİMSEYİ YARALAMADIM”

Nilperi Şahinkaya ile ortalarında bir Problem olmadığına dikkat çeken Deniz, Necmi Deniz’le ortalarında arbede yaşandığını belirterek kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bu esnada o anda anlamadığım biçimde Necmi Deniz Aksi aykırı konuşmaya başladı. Sanıyorum masaya gelmemden rahatsız olmuş. Ben de ‘Bir sorun mi var? Bir sorunun varsa seninle konuşabiliriz. Bana hal yapmana gerek yok’ dedim. birdenbire ayağa kalktı ve sesini yükselterek ‘Sana kaygımı gösteririm’ dedi.  Bulunduğum ortamın tesiriyle tansiyon yükseldi. Ben de ‘Göster o vakit, neyi bekliyorsun? Beni mi döveceksin?’ dedim. Burun buruna geldik. Etraftaki beşerler da olaya iç oldu. Bizi ayırdılar fakat o da ben de rastgele bir halde birbirimize vurmadık. Bu esnada sanıyorum gözlüğü düşmüş fakat ben rastgele bir biçimde Necmi Deniz’e vurmadım. Hadise anında öbür şahısları ayırmak için olaya iç olduğumdan arbede esnasında gözlüğü düşmüş olabilir ancak katiyen ben yapmadım. Sonrasında onlar yerden ayrıldılar. Hadise tarihinde birdenbire Çok Değerli nitelikte projede yer alıyordum. Bu Hadise çarpıtılarak basına yansıtıldı ve hala de Yalın bir araştırma ile görebileceğimiz üzere müştekiler tarafından gündemde tutulmaya çalışılıyor. Nilperi’yi bayan olması nedeniyle aşağıladığım tarafında bir demeç verilmesinden sonra toplumsal medya üzerinden bir İzah yaptım. Benim Nilperi’nin bayan ve oyuncu kimliğine yönelik bir hareketim olmadığını, masada bulunduğum müddette ortamın tesiriyle şakalarımın dozajının artmış olabileceği fikriyle onu rahatsız etmiş olabileceğini de açıklayarak İçten bir halde özür diledim. Kesinlikle bu beyan bir kabahat kabulü niteliğinde değildir. Nezaketen ve yeterli niyetle yapılan bir açıklamadır. Şikayetçiler onların yanına gelmemden rahatsız olabilirler. Fakat bunu bana söylemeleri gerekirdi, söylemedikleri üzere rahatsız olduklarını hissettirmediler… Ta ki Necmi Deniz’in bana üstte anlattığım biçimde Nilperi gittikten sonra Aksi ters konuşmasına kadar… Ben taraflara hakaret etmedi ve tehdit etmedim. Kimseye vurmadım, kimseyi yaralamadım… Taraflar bana onlarla konuşmamı istemediğine yönelik bir beyanda bulunmadı ki, kendi dilekçelerine de birebir şeyi söylüyorlar. Münasebetiyle huzur ve sükunu bozma cürmünü da işlemedim. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum ve takipsizlik karar verilmesini talep ediyorum.”

Burak Deniz

DAHA önce NELER OLDU?

Geçtiğimiz haftalarda bir stantta objektiflere yansıyan Şahinkaya, Burak Deniz’le süregelen davasından vazgeçtiğine dair çıkan haberler karşısında Geri adım atmayacağını Anlatım etmişti. “Süreç devam ediyor ve savcı atandı” diye kelamlarına başlayan Ünlü oyuncu “Uzun Vakit olduğu için beşerler da soruyor, ‘Geri adım mı attınız’ diye fakat o denli bir şey yok. Özürlük bir durum yok. Kimsenin de barışma için vesile olmasına gerek yok. Şahsî birçok Sıkıntı var. Bu özüre ikna olmamak için Fazla sebebim Mevcut lakin açıklayamam” biçiminde konuşmuştu.

Nilperi Şahinkaya

“UMARIM BU KIRGINLIKLAR EN KISA VAKİTTE nihayet BULUR”

Yaşananların akabinde toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan Burak Deniz, şu tabirleri kullandı:

“Adana Sinema Şenliği nedeniyle bulunduğumuz otelde Nilperi Şahinkaya, erkek arkadaşı Emre Yusufi ve arkadaşı Deniz Akıncı ile yaşamış olduğum ve istemediğim halde arkadaşlarımı kırmamla sonuçlanan olay nedeniyle tekrardan Fazla üzgün olduğumu belirtmek isterim. Şakalaşmak isterken dozajının kaçabileceğini düşünmediğim, epeyce tatsız geçen bir gecenin sabahında kendilerinden Çabucak ve şahsen özür dilemek için gerek menajerim aracılığıyla gerekse de kendim direkt bağlantıya geçmeye çalıştım lakin başarılı olamadım. Kamuoyu nezdinde yaşanan bu şanssız olaydan ve topluma Örnek teşkil etmeyen bu davranışımdan dolayı Nilperi Şahinkaya ve arkadaşlarından ayrıyeten o gece olaya Şahit olan herkesten teker teker özür diliyor, kamuoyuna bu türlü bir mevzuyla meşgul ettiğim için de ne kadar üzgün olduğumu tekrar belirtmek istiyorum. Umarım bu kırgınlıklar en kısa vakitte nihayet bulur”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Hatay’da meydana gelen zelzele Adana kent Hastanesi’nde bu türlü hissedildi! O kaygı dolu anlar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir