Bahçeli konutlar için dekorasyon teklifleri

Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Yaz periyodunda dekorasyon konusunda en çok ehemmiyet verilen alanlardan biri bahçelerdir. Meskenleri bahçeli olan bireyler, serin bir alana kavuşmak için burayı sıkça kullanır ve dekore ederler. Pekala bahçe dekorasyonları konusunda nasıl yollar izlenmeli? Sizlere bahçeli konutlar için uygulanabilecek dekorasyon tekliflerini derledik. Bahçeli meskenler için dekorasyon teklifleri, tüm ayrıntılarıyla yalnızca yasemin.com’da!

Modern hayat standartlarında en çok değer verilen şey mesken dekorasyonlarıdır. Bir konutun her alanı, 2019 dekorasyon modasına nazaran yenilenip değişiyor. Fakat bu alanlara yalnızca; banyo, mutfak, salon, yatak odası üzere alanlar girmiyor. Bahçeler de bu alanlar kadar dekorasyon açısından değer arz eden alanlardır. Bir bahçeyi dekore etmek, sanıldığı kadar da sıkıntı değildir. Bunu sağlamanın yolu da, size sunacağımız küçük tüyoları uygulamaktan geçer. Öyleyse artık bir bahçe dekore ederken uygulanması gereken dekorasyon tekliflerine yakından bakalım:

BAHÇELİ MESKENLER İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Bir bahçe dekore ederken yapılması gereken birinci şey; aklınızdaki bahçe imajını netleştirmektir. Böylece başınızdaki tabloya uygun olarak bir yararlı alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz. Dekorasyon planı yaparken önemsemeniz gereken en kıymetli konuysa; ağırlayacağınız konuk sayısıdır. 

Kalabalık konuklar ile birkaç kişilik arkadaş oturması buluşmaları birebir etkiyi göstermeyeceğinden, koltuk ve masa alışverişinde bu ölçüyü dikkate almalısınız. Tüm bunları belirledikten sonra peyzaj alanına geçin. Çiçeklerinizin hep sağlıklı kalması için bu, kıymetli bir noktadır.

Peyzaj mimarisini yaparken mevsimsel tesirleri göz önünde bulundurun. Bu kapsamda dekorasyonunuzu, kullanacağınız çiçeklere nazaran de yapabilirsiniz. Çiçeklerin manaları ve gereksinimlerine nazaran yapılacak bir dekorasyon, bahçenize farklı bir kimlik kazandırıp, tabiattan daha fazla yararlanabilirsiniz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir