Bahar Kapıda bu hafta Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine konuk oldu!

Sağlık Kas 11, 2022 Yorum Yok

Anadolu’nun samimiyeti ve birbirinden Farklı insan öykülerini ekranlara taşıyan Kanal 7 ekranlarının fenomen programı Bahar Kapıda, bu hafta esaslı tarihiyle göz kamaştıran Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine konuk oluyor.

Kanal 7 ekranlarının sevilen seyahat programı Bahar Kapıda, her hafta Türkiye’nin dört bir yanından hoşlukları izleyenlerle buluşturmaya devam ediyor. Bahar Gelir’in eğlenceli ve keyifli sunumuyla 7’den 70’e herkesi ekran başına toplayan program bu hafta Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine konuk oluyor. 

Şanlıurfa

Doğusunda Mardin, batısında Gaziantep, kuzeyinde Adıyaman, kuzeydoğusunda Diyarbakır vilayetleriyle komşu olan Şanlıurfa, yüzyıllardır pek Fazla medeniyetin ayak izlerini taşıyan Güçlü bir coğrafyaya mesken sahipliği yapıyor. Bahar Kapıda grubu, hem kültürü hem de tarihiyle görenleri kendine hayran bırakan kente adım atar atmaz soluğu Tarihi Cıncıklı Hamamı‘nda aldı. Burada ekibi folklorik yapının Temel direği olan sözel edebiyatın taşıyıcıları dengbejler ile bir ortaya gelen Bahar Gelir, kendisini keyifli bir sohbetin ortasında buldu. 

dengbej

Ardından tarlaya giderek çalışanlara yardım eden Gelir, Urfa biberi ve Siverek biberi ortasındaki farkları öğrendi. Siverek biberinin tadına bakmayı ihmal etmeyen Gelir, muazzam lezzete tam puan verdi. Daha sonra Yararlı köyünün aşiret ağasının davetini kırmayan Bahar Kapıda ekibi aşiret kültürüne dair merak edilenleri aşiretinin ileri gelenlerinden dinledi. nihayet olarak yolda eşeğin üzerinde gelen 11 yaşındaki Şervan ile karşılaşan Gelir hayatın zorlukları üzerine koyu bir sohbete daldı. 

Bahar Kapıda

Anadolu’nun her köşesinden hayatlar, kıssalar ve sohbetlerin ekranlara taşındığı ‘Bahar Kapıda’nın yeni kısmı her Cumartesi ve Pazar günü saat 21.15’te Kanal 7 ekranlarında…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir