Ayşegül Aldinç sert eleştirdi! “Ağzında takunya var gibi konuşuyor”

Sağlık Kas 11, 2022 Yorum Yok

Bir müddettir ekranlarda yer almayan ehil sanatçı Ayşegül Aldinç yeni jenerasyon oyuncular için Misli tenkitler yaptı. Kelamları magazin dünyasının gündemine oturan Aldinç resmen açtı ağzını yumdu gözünü…

Usta sanatçı Ayşegül Aldinç’in yaptığı paylaşım toplumsal medyanın ve magazin dünyasının gündemine bomba üzere düştü. Yeni nesil oyuncular hakkında Misli tenkitlerde bulunan Aldinç’in ekranlarda yayınlanan dizilere karşı olan ilgisini yitirdiğini söylemesi Fazla konuşuldu.

Ayşegül Aldinç

Yeni nesil dizileri ve oyuncuların performanslarını eleştiren Aldinç yazdığı uzunca bir not ile toplumsal medya hesabı üzerinden sıkıntı yandı. Toplumsal medyayı etkin olarak kullanan sanatkarın bu paylaşımı toplumsal medyayı salladı.

Ayşegül Aldinç

“AĞZINDA TAKUNYA Mevcut ÜZERE…”

Dizilere karşı olan ilgisini yitirdiğinden bahseden Aldinç, oyuncuların performanslarını da şu sözlerle eleştirdi:

“Yeni bir proje başlıyor Numune başrol oyuncusu, başrol oyuncusu üzere değil, olsa olsa Yan rolde olabilir. Bir Öbür dizinin başrolündeki, ağzında takunya Mevcut üzere konuşuyor. ‘Çocuklar’ diyeceksin tatlıcım ‘toduklar’ değil! ‘Sozuklar’ diyen de var. O daha feci”

BİR ÖTEKİ Sebep İSE FON MÜZİKLERİ

Dizilere karşı yaşadığı soğukluğun bir öteki sebebi olarak ise fon müziklerini gösteren oyuncu, “Böyle hissetmemin nedenlerinden biri de fon müzikleri. Hafif bir tansiyon sahnesinin müziği Karayip Korsanları tadında olamaz. “Ben Hur” örneklemesine girecektim, tevellüt zorlar diye kıyamadım size! Diyalogları anlamamızı zorlaştıran müziğin şiddetine girmiyorum bile.” tabirlerini kullandı.

“ÜZÜMLÜ KEKİM TAYFASINDAN DEĞİLSEN…”

Açıklamalarında dizilerin müddetlerinin uzunluklarına da değinen sanatçı, “Oyuncu olarak bir evvelkinin dumanı soğumadan (önceki projeden çıkamamış bir performansla) diziden diziye yelken açıyorsan kendi repeteni izlettirmiş oluyorsun. ‘Üzümlü kekim’ tayfasından değilsen konsantrasyon yerlerde. Niçin? Müddetler hâlâ uzun. İzlediğim dizilerin hayalimde bir sonraki kısmını çektiğim günler geride kaldı.” diyerek tenkitlerine devam etti.

İşte Ayşegül Aldinç’in Fazla konuşulan o paylaşımı:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Buray’dan köy okullarına ziyaret! O çaldı çocuklar oynadı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir