Aslı Enver’in hastalığı ortaya çıktı! ‘Bana bunu okur musun diye yalvarıyorum’

Sağlık Kas 03, 2022 Yorum Yok


Ünlü oyuncu Aslı Enver’in çocukluğundan beri disleksi hastalığına sahip olduğu ortaya çıktı. “Bir şey okumak benim için çile” diyen Enver “Bir kişinin bir saatte okuyacağı senaryoyu ben bir günde okuyorum ya da birilerine ‘Ne olur bana bunu okur musun?’ diye yalvarıyorum” dedi.

“İstanbullu Gelin”, “Kavak Yelleri” ve “Babil” gibi başarılı üretimlerle isminden Laf ettiren oyuncu Aslı Enver‘in yıllardır gayret ettiği hastalığı ortaya çıktı. Çocukluğundan beri disleksi (öğrenme güçlüğü) hastalığına sahip olan Ünlü oyuncu, InStyle mecmuasına verdiği röportajda birinci Sefer bu husus hakkında konuştu. 

“NE OLUR BANA OKUR MUSUN? DİYE YALVARIYORUM”

“Bir şey okumak benim için zahmet. Sesli kitap dinliyorum lakin o Vakit uyuyakalıyorum” diye kelamlarına başlayan Ünlü oyuncu “Bir kişinin bir saatte okuyacağı senaryoyu ben bir günde okuyorum ya da birilerine ‘Ne olur bana bunu okur musun?’ diye yalvarıyorum. güç lakin alıştım bu duruma. “Bana Ayten derler. Anneannemin ismi. Bir yere kadar gördüğünüz üzereyim. Ama bir Lahza geliyor ve ‘Aaaa! Sen Bayağı Ayten’sin yaa’ demeye başlıyor beşerler, Natürel beni Fazla yakından tanıyanlar” şeklinde konuştu. 

Albert Einstein, Thomas Edison, Tom Cruise, Stephen Hawking ve Agatha Christie üzere birçok Ünlü isimde tıpkı hastalığa sahip.

Albert Einstein

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Derya Tuna’nın en Sıkıntı günü! İbrahim Tatlıses’le sarılıp hüngür hüngür ağladılar

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir