Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Yeşilçam filmlerinden hafızalara kazınmıştı! Sinemanın ünlü motosikleti depremzedeler için…

Yeşilçam filmlerinden hafızalara kazınmıştı! Sinemanın ünlü motosikleti depremzedeler için…

admin admin - - 3 dk okuma süresi
12 0

“Vahşi Kan”, “Doktor Civanım” üzere Yeşilçam’ın unutulmaz üretimleriyle hafızalara kazınan 1971 model motosiklet, merkez üssü Kahramanmaraş olan Aka sarsıntılardan etkilenen depremzedeler için satışa çıkarıldı.

Başrolünde Yeşilçam‘ın ehil ismi Cüneyt Arkın‘ın yer aldığı ‘Vahşi Kan’ ile başrolünde vefatının akabinde hala hafızalarda iri gülümsemesiyle yer edinen merhum Kemal Sunal‘ın yer aldığı ‘Doktor Civanım’ isimli sinemalarla hafızalara kazınan 1971 model motosiklet, Kahramanmaraş‘ta meydana gelen ve 11 vilayette yıkıma Sebep olan iki Aka zelzelenin akabinde sarsıntıdan etkilenen vatandaşlar için satışa çıkarıldı. Sahibi Ali Dingil tarafından satışa çıkarılan ve Mecidiyeköy meydanda sergilenen motosikletin geliri, zelzele bölgesinde yardıma muhtaç olan depremzedeler için kullanılacak.

Doktor Civanım

“TÜRKİYE VE YEŞİLÇAM İÇİN çok PAHALI BİR MOTOSİKLET”

Motosikletin sahibi Ali Dingil, “Böylesi insani yardım ve dayanışma olan bir günde bu türlü Kıymetli bir şeyi piyasaya çıkartmak ve yardıma muhtaçlığı olan insanlara, Özellikle depremzedelere, satışa çıkartmak benim için Fazla değerli. Motosikletime 4-5 yıldır gözüm üzere bakıyorum. Benim için, Türkiye ve Yeşilçam için Fazla değerli bir motosiklet. Bugün motosikletin Aleni artırma ile satışını duyurabilmek için ve insanlara yardım edebilmek için buradayız” sözlerini kullandı.

1971 model motosiklet

“48 YIL GERİYE GİTTİM”

Rıfat Ilgaz‘ın unutulmaz yapıtı Hababam Sınıfı filminde ‘Boncuk’ karakteriyle tanınan Ergun Sözen ise, “Bugün burada aslında 48 Yıl geriye gittim. Yeşilçam’a hizmet etmiş bu motoru görerek Kemal Sunal ile eski günlerimize gittik. Alışılmış ki burada gerek Kemal Sunal’ı, gerekse Yeşilçam’a emek veren sanatkarlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Ali Dingil arkadaşımıza da bu 1971 model motosikleti epey Yıl itinayla koruyup buralara kadar getirdiği için, Yeşilçam’daki unutulmaz anlarımızı tekrar tekrar yaşattığı için gönülden teşekkür ediyoruz. Bu hoş motosikleti de birebir titizlikle koruma etmesini temenni ediyorum” dedi.

Kemal Sunal

“ÇOK DUYGULANDIM”

1971 model motosiklet, depremzedelere dayanak için alıcılarını beklerken, Yeşilçam oyuncusu Erol Taşçı ise his dolu anlar yaşadığını belirterek, “Şu anda Fazla duygulandım. Depremzedelere yardım için arkadaşımızın bu çabasını gönülden destekliyorum, inşallah hayırlara vesile olur” dedi.

1971 model motosiklet

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Enis Arıkan kendi kendini ti’ye aldı! Paylaştığı görüntü ile…

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir