Uğur Işılak İngiltere’ye mesajı verdi! “İngiltere’ye ve avanesine bir fotoğraf bırakıyorum”

Sağlık Kas 07, 2022 Yorum Yok

Sanatçı Uğur Işılak’ın İngiltere’de vereceği konser ‘güvenlik gerekçesiyle’ iptal edilmişti. Konsere bir gün kala alınan karara reaksiyon gösteren Işılak, toplumsal medya hesabından “İptalin bir gün kala beyan edilmesi de art niyetin farklı bir tezahürüdür” notuyla paylaşımda bulunmuştu. ehil sanatçı nihayet paylaşımıyla İngiltere’ye asıl iletisi verdi.

Sanatçı Uğur Işılak’ın geçtiğimiz günlerde İngiltere’deki hayranlarıyla buluşacağı konser “güvenlik gerekçesi”yle iptal edilmişti. ehil sanatçı verilen karar sonrası İngiltere yetkililerine toplumsal medya hesabından reaksiyon göstermişti.

Türkiye’nin birçok alandaki gelişimini ve dünya çapında başarılara imza atmasını hazmedemeyen batılı ülkelerden İngiltere, Türkiye’ye ve Türk milletine olan sevdasıyla bilinen ehil sanatçı Işılak’ın konserinin iptal etmesi vatandaşların da yansısını çekmişti.

Uğur Işılak Biricik bir fotoğrafla İngiltereye had bildirdi

“İNGİLTERE VE AVANESİNE BİR FOTOĞRAF BIRAKIYORUM”

Usta sanatçı olaydan bir gün sonra toplumsal medya hesabından yine paylaşım yaptı. Işılak, Türk Bayrağı fotoğrafıyla İngiltere’deki yetkililere asıl çarpıcı iletisi verdi. Paylaşımına, “Konserimizi iptal eden İngiltere’ye ve avanesine bir fotoğraf bırakıyorum” başlığını atan sanatçı, “Hamdolsun ki, “emperyalist abilere” ülkesini şikâyet eden adam olmadık bugüne kadar. Ne karanlık örgütlerle işimiz oldu ne de işi olanlarla bağımız… Başımız dik, istikametimiz Aka Türkiye” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Uğur Işılak

Konuya dair evvelki gün toplumsal medya hesabından paylaşım yapan Işılak, “İngiliz yetkilileri tarafından iptal edilmiştir. Her keresinde, iptalin 1 gün kala beyan edilmesi de art niyetin farklı bir tezahürüdür. Bu antidemokratik kararı kınıyor, vatandaşlarımızdan özür diliyorum” sözlerini kullandı.

“BİZİM İÇİN BÜYÜK Hayal KIRIKLIĞI”

Avrupa Birliği Türkiye Demokratları Birliği’nden de konserin iptaline ait İzah yapıldı.

Yapılan açıklamada şu sözlere yer evrildi;

“06.11.2022 Pazar günü Londra’da organize etmeyi planladığımız Uğur Işılak ile “Bir çalgı Bir Söz“ programımız maalesef otel idaresi tarafından Emniyet münasebet gösterilerek iptal edilmiştir.

İngiltere’de Türk toplumunun birlik ve beraberliğinin inşaası için yapmış olduğumuz bu programın iptal olması bizim için bir Hayal kırıklığıdır. Önümüzdeki süreç içerisinde bu programı tekrar yapmak için elimizden gelen Tüm uğraşı göstereceğiz.

Maalesef İngiltere’de Türk toplumunun program yapabileceği bir yerinin olmaması ve derneklerimizin bundan faydalanamaması Fazla Aka bir Aleni olarak tekrar önümüze geliyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Halil İbrahim Ceyhan’ın eğlenceli set halleri!​

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir