Tası tarağı toplayıp İstanbul’u terk eden Ceylan Ertem’den çağrı!

Sağlık Şub 27, 2023 Yorum Yok

99 sarsıntısını yaşayan müzikçi Ceylan Ertem yaşanan geçtiğimiz günlerde tası tarağı toplayı İstanbul’u terk ettiğini açıklamıştı. Ertem, tıpkı vakitte İstanbul’da yaşayanlara köylere gelin davetinde bulundu.

Şarkıcı Ceylan Ertem, kısa mühlet Evvel İstanbul’dan taşınan Ünlü sanatçı, bir köye yerleştiğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde yaşanan Kahramanmaraş ve 10 vilayetimizi etkileyen sarsıntılar sonrası birçok şahıs sarsıntıdan korkmaya başladı. Bunun üzerine Ertem, toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak ‘Şehirde değil köyde yaşanmalı’ dedi.

Ceylan Ertem

SOSYAL MEDYADAN DAVET YAPTI!

Ceylan Ertem, toplumsal medya hesabından şu açıklamayı yaptı. “09.00-18.00 çalışmayan arkadaşlarıma sesleniyorum. Köylere uzatın elinizi, Öbür kentlere yayılın. Memleketin Öbür köylerinde, kasabalarında verdiğiniz kiraların yarısını ödeyeceksiniz.” dedi.

17 AĞUSTOS SARSINTISINI ADAPAZARI’NDA YAŞADI

Ertem, binlerce insanımızın hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 zelzelesini Adapazarı’nda yaşadı. meşhur isim, Kahramanmaraş sarsıntıları sonrasında, atmosferin kendisine o günleri hissettirdiğini söyledi.

Adapazarı’ndan bir fotoğraf paylaştı ve bu fotoğrafa;

“Bu fotoğraf Kahramanmaraş merkezli zelzeleden değil.
1999 yılında benim analog makinemle çektiğim, bizim sokaktan bir fotoğraf. Dehşetli günlerdi, sayfa sayfa anı. Bir sürü duvarda ‘Elveda Adapazarı’ yazıları.”
notunu düştü. Ceylan Ertem’in bu paylaşımı herkesi duygulandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

“Takma diş” sayesinde sarsıntıda hayatta kaldılar! İkinci sarsıntıda herkesi şoke eden detay

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir