Taner Ölmez ‘The Good Doctor’ dizisinde! Taner Ölmez kimdir?

Sağlık Eki 28, 2022 Yorum Yok

Bir vakitlerin tanınan gençlik dizisi Medcezir’in başrol oyuncularından Taner Ölmez, dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan The Good Doctor dizisinde başrolü canlandıracak.

Dünya genelinde büyük bir hayran kitlesine sahip olan ‘The Good Doctor’ dizisinin Türkiye uyarlamasında başrolde yer alacak isim aşikâr oldu.  Oynadığı dizi ve sinemalarla isminden kelam ettiren Taner Ölmez, yeni uyarlama olacak dizinin başrolünde yer alacağı açıklandı. 

TANER ÖLMEZ KİMDİR?

9 Ağustos 1986 yılında İstanbul’da doğan Taner Ölmez, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro kısmında öğrencidir. Birçok dizi ve reklam sinemasında rol almıştır. Genç oyuncu İstanbul’un Altınları dizisindeki performansı ile dikkat çeken Taner Ölmez, Kapalı Çarşı, Kül ve Ateş ve Tatar Ramazan dizilerinde de rol almıştır. 1,75 cm uzunluğunda ve 65 kilo tartısında olan başarılı oyuncu Taner Ölmez oyunculuğun yanı sıra Ülker Albeni, Ülker Sunny, Piyale Pigafest reklamlarında da oynamıştır. Star Tv ’de yayınlanan ve dünyaca ünlü The O.C.dizisinin uyarlaması olan Medcezir (Dizi)’de Mert Serez karakterini canlandırmıştır. Birebir vakitte 2014 yılında Katil Joe tiyatro oyununda gösterdiği muvaffakiyetle Afife Jale Tiyatro Ödülü’ne layık görülmüştür. 2016 yılında ise tekrar Star Tv’de yayınlanan Süper Yüzyıl Kösem dizisinde Genç Osman karakterini canlandırmıştır.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir