Su kaplumbağası nasıl beslenir? Su kaplumbağasının bakımı

Sağlık Eki 27, 2022 Yorum Yok

Su kaplumbağası meskende bakımı epey kolay yapılan evcil hayvanlar ortasındadır. Epeyce hassas bu hayvanların bakımda nasıl bir yol izlemeniz gerekmektedir. Haberin tüm detayları için haberimize göz gezdiriniz…

Su kaplumbağası evlerinizde besleyebileceğiniz en ülkü evcil hayvandır. Bakımı nizamlı yaptığınız surece uzun ömürlü dayanabilen kaplumbağalar, meskene alıştığı taktirde yanınıza gelmek isteyebilir ve kendini ailenin bir kesimi üzere hissedebilir. Yemeği, paklığı konusunda titizlikle yaklaşılmasının haricinde değer arz ettirecek öteki bir durum yok denecek kadar azdır. Su kaplumbağasının gerilime yeterli geldiği bilinmektedir. Onları izlemenin zihni açık tuttuğu ve sakinlik verdiği bilinmektedir. Pekala, moral kaynağı olan bu günahsız su kaplumbağalarını beslemek için hangi pratik metotlar izlenmelidir? Su kaplumbağası bakımı nasıl yapılır? İşte, tüm detaylarıyla su kaplumbağası bakımı…

SU KAPLUMBAĞASI BAKIMI

– Suyun oda sıcaklığında olmasına dikkat ediniz. Ne sıcak ne de soğuk olmamasını sağlamak için akvaryumun içerisinde derece monte ediniz. Hava sıcaklığı ne kadar uygun olursa kaplumbağaların ömrü o kadar uzun olacaktır.

Akvaryum içerisine yalnızca su koymayınız. Kaplumbağanın su dışına çıkması ve dinlenmesi  için kesinlikle suyun üzerinde duracak bir kaya olmalıdır. 

Petshoptan satın aldığınızda palmiye halini almış plastik bir materyal sunulursa bu kabı asla tercih etmeyiniz. Zira bu kaplumbağaların ömrünün kısa olmasına ve kısa müddette ölmesine neden olmaktadır.

– Kaplumbağaları beslerken kullandığınız yemin kaliteli olmasına dikkat ediniz ve kesinlikle yem seçimi için veterinere danışarak satın alınız.

Kış uykusuna yatan kaplumbağalar ölmüş üzere gözükebilir bu durumdan korkmayınız aşikâr periyotlarda kaplumbağaların kış uykusuna yattığı bilgisini unutmayınız.

Kaplumbağanın kabuğunu temizlemek için akan musluk suyunu ılık suya sabitleyerek, kaplumbağayı lavaboya koyabilir ve diş fırçası yardımıyla kabuğunu fırçalayabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir