SİYAD 55’indi Türk Sineması Ödülleri sahiplerini buldu! Kurak Günler ekibi geceye damga vurdu

Sağlık Nis 05, 2023 Yorum Yok

Sinema Müellifleri Derneği’nin düzenlediği, ‘SİYAD 55. Türk Sineması Ödülleri’ merasimle sahiplerini buldu. Gecede En Düzgün Sinema Ödülü’nü Emin Alper’in yazıp yönettiği ‘Kurak Günler’ ödüllere doymadı. Sinemanın başrol oyuncusu Selahattin Paşalı, ‘En Yeterli Erkek Oyuncu’ mükafatına layık görüldü.

Sunuculuğunu Cem Davran’ın yaptığı SİYAD 55’inci Türk Sineması Mükafatları İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nda gerçekleştirildi. 2022 üretimi olan Kurak Günler sineması 6 Ödül alarak geceye damga vurdu.

SİYAD 55inci Türk Sineması ödülleri

KURAK GÜNLER SİNEMASINA ÖDÜL YAĞDI

Selahattin Paşalı, Ekin Koç ve Emin Alper üzere birçok Ünlü İsim de merasime katıldı. En Âlâ Film mükafatı ‘Kurak Günler’e verilirken, En Yeterli Yönetmen mükafatını Kurak Günler’in direktörü Emin Alper kazandı. En Düzgün Erkek Oyuncu mükafatı ise Kurak Günler’deki başarılı oyunculuğuyla Selahattin Paşalı’ya gitti. En Güzel Senaryo mükafatı Yine ‘Kurak Günler’in direktörü Emin Alper’in yapıtı olarak belirlenirken, En Uygun Yardımcı Bayan Oyuncu Jale Arıkan (Kerr) ve En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu Erol Babaoğlu (Kurak Günler) mükafatları kazandı.

Selahattin Paşalı

EKİN KOÇ: YER ALDIĞIM PROJEDEKİLER ÖDÜL ALDI

Gecede Yardımcı Erkek Oyuncu Mükafatına Namzet gösterilen Ekin Koç, “Burada olduğum için memnunum. Biraz hile yapmış olabilirim. Ben ferdî bir Ödül kazanamadım, Ama Ödül Meydan insanlardan birden fazla, benim içinde yer aldığım projelerde olduğu ve Ödül aldıkları için Mesut oldum. Benim için hoş bir geceydi” dedi.

Kurak Günler takımı 6 Ödül aldı

“HEM GÜZELLİĞİ HEM DE KÖTÜLÜKLERİ HATIRLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu mükafatını Meydan Erol Babaoğlu, “Sinema Muharrirleri Derneği (SİYAD) tarafından En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu mükafatına layık görülmek nitekim kıymetli. SİYAD benim Fazla önemsediğim bir kurum, faaliyetlerini sürmesi istediğim bir kurumdur. Murat Özer ve Sungu Çapan’ı buradan bir sefer daha anmak isterim. bütün Kurak Günler grubuna ve Emin Alper’e teşekkür ederim. Hakikaten burada olmak hoş, bugün en Fazla söylenen sözleri söylemek istiyorum. Hoş bir bahar olacak. Sahnede de söylediğim üzere bizle hatırlama üzerine Amel yapıyoruz. Yazarak, oynayarak ve çekerek hem yeterliliği hem kötülükleri hatırlatmaya çalışıyoruz. Berbatlığın kahkaha atarak üzerimize yürüdüğü bir çağda, dimdik duran Tüm çiçeklerle birlikte hissediyorum kendimi.” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Aslı Enver’den trafik pozu! Barizleşen karnı dikkatlerden kaçmadı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir