Selin Şekerci’den çarpıcı itiraf: Psikolojik destek alıyorum!

Sağlık Oca 16, 2023 Yorum Yok

Son olarak ‘Sevda Mecburî İstikamet’ sinemasında otizm spektrumlu genç bir kızı canlandıran Selin Şekerci’den çarpıcı bir itiraf geldi. Ruhsal dayanak aldığını belirten Şekerci, “Sebeplerim var.” tabirlerini kullandı.

Yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın oturduğu, başrollerini Selçuk Formül, Selin Şekerci, Kubilay Aka, Elif Ceren Balıkçı ve Günay Karacaoğlu’nun paylaştığı !Sevda Zarurî İstikamet’ sineması 6 Ocak’ta sinemaseverlerle buluştu.

Filmde otizm spektrumlu genç bir kızı canlandıran Selin Şekerci, İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği üyeleri ve otizmli çocukların aileleriyle bir ortaya geldi. Şekerci, dernek lideri Sedef Erken ve iştirakçilerle Bir arada ‘Sevda Mecburî İstikamet’i izledi. Gösterim öncesi Ünlü oyuncu basın mensuplarıyla ayaküstü sohbet etti. Şekerci, çekimler sırasında yaşadığı süreci paylaştı.

Sevda Zarurî İstikamet sineması ekibi

“AŞIRI DUYGUSALIM”

Şekerci, “Artık bir şey söyleyemiyorum. Daimi ağlıyorum. Şu Lahza memnunum. Bugün yapılan buluşma niçin bu sineması yaptığımı bir Defa daha bana anlattı. Bu türlü bir sorumluluğun bana verilmesinin gururunu yaşıyorum. Çok duygusalım. İnşallah bir yararım olur.” dedi.

“ONU KOPYALAYIP KENDİ KARAKTERİMİ OLUŞTURDUM”

Rolüne 15 gün üzere kısa bir müddette hazırlandığını belirten Selin Şekerci, “Bir şeyler okudum ve izledim. Benim en Aka destekçim ve Tüm bilgileri aldığım şair var, Sedef Hanım’ın oğlu… Onlar her gün yanımdalardı, settelerdi. Daima Ozan’ı gözlemledim. örneğin sinemada aksesuarım kamera… Onu birinci Ozan’a verdim. O nasıl tutmak istiyor diye görmek istedim. Ben de o biçimde tuttum. birlikte Yemek yedik, sohbet ettik. O bana yoldaşlık etti. Aslında Ozan’ı kopyalayıp, kendi ‘Suna’mı yarattım.” sözlerini kullandı.

Selin Şekerci

“PSİKOLOJİK DAYANAK ALIYORUM”

Psikolojik takviye aldığını belirten Şekerci, “Her hafta sistemli terapiye giderim. Bir sürü meslekte bence gerekiyor. Bizim yaptığımız işte yolda yürümek biraz güç.” şeklinde konuştu. Ayrıyeten ruhsal dayanak alma sebeplerinden bir adedinin Ebeveyn ve babasının ayrılmış olmasının da Aka bir tesirinin olduğunu söyleyen Şekerci, “Bence her bireyin ruhsal takviye alması gerekiyor. Benim sebeplerim de vardı. Mesleğimle Birlikte bu tertipli olunca daha sağlıklı olacağını hissettim ve devam ettim.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Müge Anlı programına damga vuran Sinan Sardoğan sonunda gözaltına alındı!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir