Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Pınar Aylin’den deprem açıklaması: Kurtuluş Savaşı ruhuna bürünürsek bunun altından kalkarız!

Pınar Aylin’den deprem açıklaması: Kurtuluş Savaşı ruhuna bürünürsek bunun altından kalkarız!

admin admin - - 3 dk okuma süresi
32 0

Geçtiğimiz gün Nişantaşı’nda objektiflere yansıyan müzikçi Pınar Aylin, ‘asrın felaketi’ olarak nitelendirilen zelzeleler hakkında açıklamalarda bulundu. Yaşananlardan Dolayı Aka keder duyan Ünlü müzikçi “Türk milleti Kurtuluş Savaşı ruhuna bürünürse, biz bunun altından kalkarız inşallah” sözlerini kullandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 vilayette Aka yıkımlara neden olan zelzeleler, bütün Türkiye’de derin yaralar açtı. Depremzedelerin yaralarını sarmak için herkes dört bir yandan yardımlar yapmaya devam ederken birçok Ünlü İsim de toplumsal medya hesabından paylaşımlar yaparak bölgeye Çeşitli bağış ve yardımlarda bulundu.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan kareler

“TÜRK MİLLETİ KURTULUŞ SAVAŞI RUHUNA BÜRÜNMELİ”

Önceki gün annesi Hülya Aylin ile Birlikte Nişantaşı’nda görüntülenen Pınar Aylin, sarsıntılar hakkında konuştu. “Bu Yas uzun sürecek, birkaç günle geçmez.” diyerek kelamlarına başlayan Aylin, şu tabirleri kullandı:

“Herkesin acısını yaşama biçimi diğerdir. Ben kabuğuma çekilip, sessiz kalmayı tercih ederim. Elimizden gelen her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Milletçe İlah yardımcımız olsun. Gün birlik olma günü… Didişme ve dövüşme yerine, dayanak olma vakti. En Fazla sevgiye gereksinimimizin olduğu devir… kuvvetli olmamız gerekiyor. Türk milleti Kurtuluş Savaşı ruhuna bürünürse, biz bunun altından kalkarız inşallah”

Pınar Aylin ve annesi Hülya Aylin

“BU SARSINTININ GİBİSİ VE EMSALİ YOK”

17 Ağustos 1999 sarsıntısına İstanbul’da yakalandığını Anlatım eden Aylin, “O Istırap hepimizde ağır travma yaşattı. O kaygı Fazla güç geçti. zelzele anında uyanıktım. O alttan gelen ses bende hiç gitmedi. İlah beterinden saklasın. ancak bu sarsıntının gibisi ve emsali yok” diyerek kelamlarını tamamladı.

Pınar Aylin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Beşiktaş taraftarlarından manalı hareket! Depremzede çocuklar için alana oyuncak attılar

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir