İbn-i Sina’dan 1 gecede beyaz saçları eskiye döndüren çörek otu yağı yöntemi!

Genel May 08, 2023 Yorum Yok

İbn-i Sina saç beyazlamasını engellemeye fayda sağlayan formülü paylaştı. Tam bin Yıl evvelce yazılan bu formül, kimyasal boyalara gerek kalmadan saçların beyazlamasına Mani oluyor. İşte İbn-i Sina’nın bin Yıl öncesinden yazdığı formül…

Sonradan beyazladığını sandığımız saçın aslında Temel rengi beyazdır.Saça doğal rengini veren pigmentin ismi melanin‘dir.Bu pigmentin oluşumu daha doğmadan Evvel başlar. ıslak ilerledikçe bedende melanin üretimi azalır. Melanin kapasitesi azaldıkça bu durum saçta beyazlamaya Sebep olmaktadır. Genellikle saçları uzatan ya da sıklaştıran formüller yaygın olsa da ak saçlara ya da saç beyazlamasına karşı da çeşit çeşit usuller vardır. Ama İbn-i Sina’nın günümüze ulaşan reçetesi bu yolların önüne geçmiştir. Saçlarınızın beyazlığından doğal bir teknikle ortadan kaldırabilirsiniz.

İbn-i Sina’nın saç beyazlamasını engellemek için önerdiği yağlar şu formda; Ban otu yağı, Keçiboynuzu yağı ve Çörek otu yağı:

BAN OTU YAĞI:Bu yağ saç beyazlamasını engellemeye Yardımcı olur. Ayrıyeten saç çıkartma özelliği de bulunur.

BAN OTU YAĞI

KEÇİBOYNUZU YAĞI: Ekseriyetle Akdeniz ikliminde yetişen keçiboynuzu, besleyici bedeli ile ön plana çıkar. İçerisinde bulunan bileşenler ve vitaminler nedeniyle kuvvetli bir besin kaynağı olarak bilinir. Keçiboynuzu içerdiği antioksidan hususlar sayesinde parlak ve kuvvetli saçların elde edilmesine katkıda bulunur.

KEÇİBOYNUZU YAĞI

ÇÖREK OTU: Saç kırılmasını önler ve saçlara nem kazandırır. Saç derisindeki kaşıntı sıkıntılarına tahlil olur. Köpeklenmeyi pürüzler ve saç beyazlamasının önüne geçer. Ayrıyeten saçlara parlaklık tesiri verir.

ÇÖREK OTU

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir