Özge Ulusoy hukuk mücadelesini kazandı!Babasının ölümünden sonra tehdit edildiğini söyleyen…

Sağlık Mar 15, 2023 Yorum Yok

Ankara’da geçirdiği trafik kazasında babası Haydar Ulusoy’u kaybeden Ünlü model Özge Ulusoy Başkaldırı etmişti.. Kaza ile ilgili süreci sıkı sıkıya takip ettiğini her fırsatta lisana getiren Ulusoy, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla tehdit bildirileri aldığını söylemişti. Ulusoy, babasının vefatının akabinde takipçisi olduğu hukuk gayretini kazandı.

Babası emekli Albay Haydar Ulusoy‘u Ankara‘da karşıdan karşıya geçerken bir aracın çarpması sonucunda kaybeden Ünlü model Özge Ulusoy, çıktığı bir anne haber bülteninde süreci yakından takip ettiğini ve olayın kaza değil cinayet olduğunu ileri sürmüştü. Babasını kaybetmenin acısıyla savaşan Ünlü model nihayet olarak yaptığı paylaşımla tehdit edildiğini söyleyerek Başkaldırı etmişti. Babasının vefatıyla ilgili dava sürecinin yakın takipçisi olduğu her fırsatta lisana getiren Ulusoy, hukuk gayretinin galibi oldu.

Özge Ulusoy

SÜRÜCÜ KUSURLU ÇIKTI

Babasının vefatının akabinde “O şoför babama yaya yolunda çarptı. Üstelik 100 kilometre hızla… Kaza yerinde fren izi bile yoktu. O şoförün peşini bırakmayacağım” diyen Özge Ulusoy, Cuma günü görülen duruşmada hukuk çabasının birinci etabının galibi oldu. Kazayla ilgili görülen duruşmada, toplanan kanıtlardan sonra eksper raporu mahkemeye sunularak Haydar Ulusoy‘un kusursuz, çarpan şoförün ise asli kusurlu olduğu ortaya çıktı. “Babam için adalet” diyen Ulusoy, bundan sonraki süreçte de babasına çarpan şoförün hak ettiği cezayı alması için elinden gelen her şeyi yapacağını söyledi.

Özge Ulusoy hukuk sürecini kazandı

NE OLMUŞTU?

KAZAYLA İLGİLİ DEHŞETLİ BİR AYRINTI AÇIKLAMIŞTI!

Olayın bir kaza değil cinayet olduğunu her fırsatta lisana getiren Ulusoy, toplumsal medya hesabı üzerinden geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda “Babam hayatı boyunca kurallara riayet eden biriydi. Askerde havacı, füzeci albay rütbesi vardı ve ömrü boyunca askeri hakimlik yaptı ve kendisi hak, hukuk, eşitlik için ülkesi ve milleti için bir ömür çalıştı ve savaştı. 4 Aralık Pazar günü saat 14:05 sıralarında bir jip babama yaya geçidindeyken çarpıp onu öldürdü. Babam yaya geçidinden geçerken bu jip 100 Km’den daha yüksek bir süratle ona vurdu. Hüznümüz tarifsiz ve Fazla büyük. Maalesef kederimizi daha da derinleştiren ayrıntılar var! Bu ayrıntılardan biri de çarpan aracın frene bile basmamış olması! Bunu tekrar edeceğim! araç frene bile basmamış. Fren izi yok! Bu müthiş bir olay, düşündükçe kanım donuyor. Frene basmamak ne demek?” ifadelerini kullanarak kazayla ilgili fecî ayrıntısı açıklamıştı.

Özge Ulusoy

“TEHDİT BİLDİRİLERİ ALIYORUM”

Sosyal medya hesabından babasının vefatıyla ilgili ayrıntıları sık sık paylaşan ve süreci yakından takip ettiğini söyleyen Ulusoy bu sefer yaptığı paylaşımla tehdit edildiğini söyleyerek Başkaldırı etmişti. Ulusoy kendisine gelen “Vicdansız sensin. Ukala ne haddine senin herkese iftira atmak. Ben Elif’in dayısıyım. Haddini bil artık. Bilmezsen ben sana bildiririm hadsiz seni” iletilerini toplumsal medya hesabından “Bak sen bir de bana haddimi bildirecekmiş. Babamı öldürüp türlü palavralar söylemişsiniz. Ben gerçeği söyleyip babamın hakkını arayıp eşitlik isteyince bir de tehdit ediyorsunuz? Sen kimsin ha kimsin? Allah’ım sen bizleri koru bu insanlardan korkunç! Hala şoku ve endişeyi atamıyorum üzerimden. Tehdit etmek nedir ya?” sözlerini kullanarak paylaşmıştı.

Özge Ulusoy tehdit mesajları

Özge Ulusoy tehdit mesajları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’ün o konuşması Yürek yaktı! Doğum gününde milyonlar ağladı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir