Özcan Deniz’i darp ettiği tez edilen Feyza Aktan Yargıç karşısına çıktı

Sağlık Kas 03, 2022 Yorum Yok


Özcan Deniz’in, eski eşi Feyza Aktan’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle yargılandığı velayet davasında karar çıkmış ve annesine verilmişti. Aktan’ın eski eşi Özcan Deniz’i darp ettiği savıyla ‘kasten yaralama’ ve ‘mala ziyan verme’ hatalarından yargılanmasına başlandı.

Günlerdir gündemden düşmeyen boşanma ile bilinen Özcan Deniz ve Feyza Aktan’ın, çocuğunu almaya gittiği sırada Deniz’e tokat attığı ve tişörtünü yırttığı teziyle 2 başka cürümden yargılanmasına başlandı.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada müşteki Özcan Deniz ile avukatları Amade bulundu. Tutuksuz sanıklar Feyza Aktan ile verme Aktan, duruşmaya katılmazken, avukatları ise duruşmaya katıldı.

“HEM ÇOCUĞUMU ALMAK HEM DE BU MEVZUYU KONUŞMAK İÇİN KONUTA GİTTİM”

Duruşmada beyanda bulunan müşteki Özcan Deniz, “Olay tarihinde oğlumun velayet günü kanunen bendeydi. Çocuğum anaokuluna gidiyordu. Feyza Aktan, çocuğun okula gitmesiyle ilgili Problem yaratıyordu. O gün okuldan aradılar ve oğlum Kuzey’in okula gelmediğini söylediler. Ben de hem çocuğumu almak hem de bu mevzuyu konuşmak için meskene gittim. Bana ‘Bekle’ dediler. Yarım saat sonra çocuk hazırlanmamıştı. Ben de Feyza’ya çocuğun neden Amade olmadığını sordum” şeklinde konuştu.

“BANA ŞİDDETLİ BİR BİÇİMDE SALDIRMAYA BAŞLADI”

O sırada sanık Feyza Aktan’ın öfkelenerek elini tırnaklarıyla çizdiğini söyleyen Deniz, beyanının devamında, “Ben de bunu yapmaması gerektiğini ve çocuğu hazırlamasını istedim. Çocuğu yere bırakan Feyza Aktan, daha da sonlanarak bana şiddetli bir biçimde saldırmaya başladı. Akabinde orada kameraların olduğunu anladı ve benim de kendisine saldırmam için üstüme daha da gelerek, beni tahrik etmeye başladı. Benim üstümü başımı parçalayan Feyza Aktan’ın bu durumunu oğlum görmeye başladı ve ‘Baba’ dedi. O sırada Feyza, içeri alayım derken çocuğun başını kapıya çarptı. Sonra tekrar dışarı çıkan Feyza, ‘Bana kameraların önünde gösteri yapma’ diye bağırarak, kameraların önünde kendisini illegalleştirmeye çalışı” tabirlerini kullandı.

özcan deniz ve feyza aktan darp

Deniz mahkemedeki beyanının devamında, “Ardından jandarmaya haber verdim. Çocuğumu karakolda icra yoluyla Feyza’dan aldım. Feyza beni konutun içine çekmeye çalıştı, iletiler attı lakin çocuğum hasta olduğu Vakit konutuna birkaç Defa gitmek zorunda kaldım. Gayem büsbütün Feyza Aktan’ın şiddetle ilgili durumunu törpülemek ve bunun cürüm olduğunu anlamasını sağlamaktır. Onun Daimi ileri düzeye taşıdığı şiddet hareketini yasalar dahilinde engellemektir. Şikayetimin asıl sebebi de budur. Sanığın cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ!

Ara kararını açıklayan mahkeme, davaya bahis şiddeti içeren kamera kayıtlarının istenmesine ve imajlarda kriminal incelemelerinin yapılması için evrakın ekspere gönderilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

“OĞLUMU MAGAZİN GERECİ YAPTI”

Özcan Deniz ortak velayet hakkını eski eşinin berbata kullandığını belirterek açtığı velayetin değiştirilmesi davasının istinaf etabında avukatı aracılığıyla Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı’nın davaya müdahil olmasını istedi. Deniz, eşinin oğlunu “magazin gereci ve araç haline dönüştürdüğünü” ileri sürdü.

İstinaf sürecinde olan davanın en başından beri türel yanlışlarla dolu olduğunu belirten Deniz’in avukatı, müşterek çocuk K.’nın bu süreçten bir epey ziyan gördüğünü, Ebeveyn tarafından uzunca müddettir gerek babadan istenen talepler karşılığı gerekse de medyada bir araç olarak kullanıldığını ileri sürdü. İstinaf sürecinde çocuk K.’nın dinlenilmesi isteyen avukat, davaya Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı’nın çocuğun üstün menfaatlerinin korunması için müdahil olmasını istedi.

özcan deniz aile bakanlığına dilekçe yazdı

Duruşma da Özcan Deniz’in ağabeyi Ercan Deniz ve Feyza Aktan’ın kardeşi Şahit olarak dinlenmişti. 

Duruşmada Şahit olarak dinlenen Feyza Aktan’ın annesi Fatma Damarcan, “Ben Sarıyer ve Almanya’daki tez edilen olaylarda orada değildim. Muğla’daki hareketlerde oradaydım. Hadise tarihinde ben, kızım, Özcan ve torunum ile birlikte tatil için Göcek’teydik. Feyza ile Özcan ortasında münakaşa yaşanmış ve İstanbul’a dönme kararı alınmıştı. Ben de çantalarımızı toparlayıp araca indirdim. Daha sonra bir gürültü duydum ve meskene hakikat gittim. Meskene girdiğimde Özcan torunum kucağında dışarı çıkıyordu. Kızımın yanına çıktığımda kızım kendini banyoya kilitlemişti. Bir müddet sonra kızım Feyza’yı ikna ettik. Banyodan çıktığında Daimi ağlıyordu. Sonra kendisiyle konuştuğumda Özcan’ın kendisini kapıya sıkıştırdığını ve başına vurmak suretiyle darp ettiğini söyledi. Ben bu anları görmedim. Feyza’dan duydum. Feyza’nın saçı başı dağınık ve yüzünde darp izleri vardı. Duyduğum sesler Özcan’ın bağırma ve tehdit sesleriydi. Feyza da çığlık atıyordu. Olaylardan sonra daima Bir arada İstanbul’a döndük” şeklinde konuştu.

“ÖZCAN’IN FEYZA’YI DARP ETTİĞİNİ GÖRMEDİM

Tanık Neptün Altun ise Almanya ve Sarıyer’deki yaralama tezlerinde Hadise yerinde olmadığını söyleyerek “Muğla Göcek’te Özcan ve Feyza ile birlikte birlikte tatil yapıyorduk. Hadise günü yaşanan münakaşa Feyza ile annesi ortasındaydı. Özcan ile Feyza ortasında rastgele bir münakaşa gerçekleşmedi. Özcan’ın Feyza’yı darp ettiğini görmedim” dedi.

Mahkeme duruşma belgesinin mütalaasını hazırlaması için savcıya gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

DURUŞMA ÖNCESİ DUA ETTİ

Çocuğunun velayetini almak için Uğraş gösteren Özcan Deniz’in duruşma başlamadan Evvel adliye koridorunda beklerken dua ettiği anların imajı ortaya çıktı. Öte yandan Deniz’in duruşmaya muhafaza ile gelmesi de dikkatlerden kaçmadı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir