Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Murat Kekilli’den deprem bölgesinde iç ısıtan paylaşım: Bir algı oluşturmaya gerek var mı?

Murat Kekilli’den deprem bölgesinde iç ısıtan paylaşım: Bir algı oluşturmaya gerek var mı?

admin admin - - 3 dk okuma süresi
25 0

Tüm Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde bölgeden bir olsun ayrılmayan müzikçi Murat Kekilli, çadır kentte çocukların top oynadığı anları takipçileriyle paylaştı. Devlet kurumlarının yardımlarını paylaştığı için eleştirilen Kekilli “Bir algı oluşturmaya gerek Mevcut mı?” sözlerini kullandı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler 11 vilayette Aka yıkımlara neden oldu. On binlerce konutun yıkıldığı bölgede meskenleri yıkılan vatandaşlar Kızılay ve AFAD takviyesiyle çadır kentlere yerleştirildi. Sarsıntının birinci gününden itibaren aralıksız çalışmalara yardım eden Murat Kekilli, nihayet olarak Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’na depremzede birkaç çocuğu evlat edinmek için müracaatta bulunduğunu açıklamıştı.

Murat Kekilli

Devlet kurumlarının yardımlarını toplumsal medya hesabından sık sık paylaşan Kekilli, kendisine gelen tenkitleri cevapsız bırakmayarak “Herkes birinci günden beri misyonunun başında… AFAD, Kızılay, TSK, Madenciler ve öbürleri… Artık gözümün gördüğüne mi inanayım, yoksa söylentilere mi?” şeklinde açıklamalarda da bulunmuştu. Kendisini “algı” oluşturduğuna dair eleştirenlere zelzele bölgesinden yaptığı paylaşımla en hoş karşılığı veren Kekilli’nin nihayet paylaşımı dikkat çekti. 

Murat Kekilli zelzele bölgesinden kareler

“BİR ALGI OLUŞTURMAYA GEREK Mevcut MI?”

Çadır kentte AFAD grupları ve Kızılay vazifelilerinin çocuklarla top oynadığı anları Twitter hesabından yayımlayan Kekilli, çocuklarının memnunluğunu anbean “Bir algı oluşturmaya gerek Mevcut mı?” kelamlarıyla takipçileriyle paylaştı. Top oynamak için çocuklardan müsaade isteyen Kekilli, “Çocuklarla oyununuzu paylaşırsanız buna çocuklar ne diyecek “Allah” diyecek elbette. Birazdan biz de çocuklarla top oynayacağız” tabirlerini kullandı.

Çadır kentteki manzaraları takipçileriyle paylaşan Kekilli’ye “Sanat halkın içinde Kamu üzere olmayı gerektirir. Ne Mesut gönül sanatçılarına”, “Keşke herkes sizin üzere İçten olsa” ve “Güzel adamsın yüreğine sağlık” üzere yorumlar geldi.

Murat Kekilli zelzele bölgesinde

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir