Annecocuklar.com | Annelik Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Mart ayında evde yapılması gerekenler nelerdir? Bahar aylarında evde neler yapılmalı?

Mart ayında evde yapılması gerekenler nelerdir? Bahar aylarında evde neler yapılmalı?

admin admin - - 4 dk okuma süresi
33 0

Bahar mevsimin birinci ayı olan mart ayında konutunuzun dekorasyonunda küçük tefek değişikliklere yer verebilirsiniz. Kumaş seçimlerinden renklere, dokulardan desenlere kadar bahar gücünü konutunuza yansıtmanın en tesirli yollarını sizler için derledik. Pekala mart ayı dekorasyonu nasıl yapılır? Mart ayında meskende yapılması gerekenler nelerdir? 2023 mart ayı dekorasyonu nasıl olmalı? İşte karşılıklar…

Mart ayının gelişiyle ilkbaharın tatlı esintilerine yavaş yavaş kucak açıyoruz. Soğuk ve uzun kış gecelerine veda ettiğimiz bu günlerde hayatımızın birçok alanında da değişiklikler yapmamız gerekiyor. Kışlık kıyafetleri rafa kaldırdığımız mart ayında en Kıymetli değişim ise Ömür alanlarımızda gerçekleşiyor. mesken dokuma eserlerinden mobilyaların pozisyonuna kadar baharda pek Fazla farklılığa yer verebilirsiniz. Gelin, mart ayında konutlarda kesinlikle yapılması gerekenleri adım adım öğrenelim.

MART AYINDA KONUTTA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR? 

Kış aylarında konutlarımız neredeyse her Lahza kapalı kaldığı için kumaşların üzerinde bol ölçüde toz birikmesine rastlanabilir. Bilhassa perdelerin drapelerinde biriken tozlardan bahar aylarında kurtulmak için temizlenmesi gerekiyor. Mart ayında perdelerinizi kuru temizlemeye verebilir ya da nazik programda Özel perde deterjanıyla yıkama yapabilirsiniz. 

Mart ayı konut dekorasyonu

Öte yandan yün ve örgü koltuk şallarıyla vedalaşma vakti da geldi diyebiliriz. Bundan Dolayı keten üzere daha ince yapılı dokulara sahip koltuk örtüleriyle değişimin kapılarını aralayabilirsiniz. 

Salon dekorasyonu

Öte yandan baharın birinci ayında nevresim kadrosu, çarşaf ve Döşek örtüsü üzere Döşek tekstillerinde de yenilikler yapabilirsiniz. Bahar aylarını yansıtacak renk ve desenlerde nevresim gruplarını kullanmaya başlayarak koyu renkli ağır ve kalın örtülere veda edebilirsiniz. 

Yatak odası dekorasyonu

Kış mevsiminin mecburi kıldığı kalın ve koyu renk halıları bu periyotta rafa kaldırarak ince yapılı kilimlerle zeminlerinize ferah bir Görünüm katmak da kesinlikle aklınızda olmalı.

Kilimli konut dekorasyonu

Kış aylarının bitişiyle en Fazla paklık muhtaçlığı duyan yerler ekseriyetle mutfaklarımız oluyor.  Fırın, buzdolabı üzere solo ak eşyaların ardını temizleyerek baharın pak hissini mutfağınıza taşıyabilirsiniz. Bu eşyaları çekerken kesinlikle birinden yardım alarak yapmaya İtina gösterin. 

Mutfak dekorasyonu

Bahar demek konutta balkonlara merhaba demek! Havaların ısınmaya başlamasıyla artık balkonlarımız yeni Ömür alanlarımız haline geliyor. Bundan Dolayı balkonlarınızın dekorasyonunda küçük tefek değişiklikler yapmaya başlayabilirsiniz. Led ışıklar, fenerler ve duvar aksesuarlarıyla balkonlara yeni bir Nefes getirmek mümkün. Ayrıyeten balkon mobilyalarını da temizleyerek kullanıma Aleni hale getirebilirsiniz.

Balkon dekorasyonu

UNUTMAYIN HOŞ BİR mesken HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir