Leyla ile Mecnun’un Erdal Bakkalı depremzedelerin yardımına koştu! Cengiz Bozkurt’dan dayanışma

Sağlık Mar 02, 2023 Yorum Yok

“Leyla ile Mecnun” dizisinde “Erdal Bakkal” karakteriyle izlediğimiz Cengiz Bozkurt, depremzedelerin yardımına koştu. Bu süreç de dayanışma içinde olan oyuncu, alanda yardımlarıyla dikkat çekti.

Depremin akabinde yaraları sarmak için Türkiye ve dünyadan birçok yardım eli depremzedeler için uzatılıyor. Her geçen gün maddi ve manevi yardımların arttığı ve kamuoyunun tanıdığı birtakım ünlülerde bu mühlet zarfında dikkat çekiyor. Alanda yer Meydan ve canını dişine takarak çalışan isimlerden biri “Leyla ile Mecnun” dizisinde “Erdal Bakkal” karakteriyle izlediğimiz Cengiz Bozkurt oldu. Bozkurt, Dayanışma Gönüllüleri kümesi ile Birlikte zelzele bölgesinde yaklaşık 20 gündür olduğunu  söyledi.

Cengiz Bozkurt

ERDAL BAKKAL DEPREMZEDELERİN YARDIMINA KOŞTU

Soluğu birinci olarak eşinin memleketi olan Kahramanmaraş’ta Meydan Bozkurt “Eşimin köyü olan Çiğli köyüne gittik. Köyün ortasından fay geçmiş. Orada da konutlar yıkıldı. Birinci olarak oraya müdahale ettik. yıkıntı altından çıkarılanlar vardı.30’un üzerinde kayıp var. Oraya odun ve erzak ulaştırdık. Kahramanmaraş merkezdeki yıkımı da gördüm.Bölgedeki felaketi daha uygun anlamış olduk canlı gözle gördükten sonra. Pazarcık, Adıyaman ve Hatay’a geçtim. Hatay’da Samandağ, Defne ve Antakya merkezde beşer, altışar gün kalarak İskenderun’a geçtim.”

Erdal Bakkal depremzede bölgesinde

“HAYAT OLAĞANA DÖNEMEDİ”

Depremzedeler için alanda vazife Meydan Bozkurt şu kelamlara değindi: 

“Biz, bağışçıların gönderdiği çadırları, erzakları, suları insanlara ulaştırıyoruz. Buradaki beşerlerle istişare ederek onların fikrini alarak, onları bu dayanışma sürecine ortak ederek bu yaraları sarmaya çalışıyoruz. Biz de elimizden geldiği kadar… Vicdanı olan bir sürü genç Dost buradayız. hayat olağana döndü üzere görünüyor lakin olağana dönmüş değil. Ben genelde insanların barınması, yiyecek yardımı, Yemek üzere hususlarda dayanak sunmaya çalışıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Barış Kılıç’tan toplumsal medya isyanı: “Nefret ettim, iğrendim…”

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir