Kurtlar Vadisi’nin usta oyuncusundan acı haber! Kazım Akşar hayatını kaybetti

Sağlık Şub 28, 2023 Yorum Yok

Dizi-film ve tiyatro oyuncusu olan Kazım Akşar’dan Tasa haber geldi. kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman 69 yaşındaki Ünlü oyuncunun vefat haberini meslektaşı Melek Baykal duyurdu.

Bir periyoda damgasını vuran ‘Kara Melek’, ‘Kadın isterse’, ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Küçük Hanımefendi’ ve ‘Yağmurdan Kaçarken’ üzere birçok projede rol Meydan ehil oyuncu Kazım Akşar, geçirdiği kalp krizi sonucu ömrünü yitirdi. Oyuncu Melek Baykal, Akşar’ın vefat haberini şöyle duyurdu:

Kazım Akşar vefat etti

“BU KADAR ACININ ÜSTÜNE SENİN ACIN KAHRETTİ”

“Ah ki ne ah… Kazım Akşar niçin be canım. Bu kadar acının üstüne senin acın kahretti sabah sabah. çok üzgünüm, Okul arkadaşım meslektaşım dostum. Işıklarda uyu. Yerin cennet olsun. Tiyatro topluluğunun başı sağ olsun.”

Kazım Akşar

KAZIM AKŞAR KİMDİR?

Kazım Akşar, 23 Ağustos 1953’te Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1970’de radyoda Çocuk Saati programına girdi. Radyoda, Gerisi Yarın, Mikrofonda Tiyatro’da, oyuncu ve direktör olarak yer aldı. 1978’de Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Kısmı’ndan mezun oldu. 1979’da Devlet Tiyatroları’nda oyuncu olarak çalışmalara başladı.

1986-1987’de devlet tarafından İngiltere’ye gönderildi. National Theatre’da Peter Hall ile bir arada; Entertaining Strangers (David Edgar), The Winter’s Tale (Shakespeare), The Tempest (Shakespeare) ve Cymbeline (Shakespeare) oyunlarında Yardımcı olarak çalıştı.

1988’de lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro kısmında, 4 yıllık eğitmenlik yaptı. ODTÜ ve Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim vazifelisi olarak çalıştı. Dialog tabir İrtibat Okulu’nda eğitmenlik yaptı. Devlet Tiyatroları dışında Tiyatro İstanbul, Tiyatro Ayna üzere Özel tiyatrolarda oyunculuk ve direktörlük yaptı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir