Konteyner ev nedir? Konteyner ev ne işe yarar? Deprem sonrası konteyner ev

Sağlık Şub 10, 2023 Yorum Yok

Afet sonrası toplumsal konutlar olarak gereksinimi karşılayan konteyner meskenler, Kahramanmaraş merkezli zelzele sonrası gündeme geldi. Mağduriyetler hazla giderilerek zelzelenin açtığı yaralar için üretilen konteyner meskenler, acil yerleşim üniteleri olarak da isimlendiriliyor. Pekala konteyner konut nedir? Konteyner konut ne işe fayda? bütün bu soruların cevabını sizler için Biricik tek açıkladık.

10 vilayette Aka yıkımlara neden olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki zelzeleler nedeniyle binlerce şahıs hayatını kaybetti ve ağır bir formda yaralandı. yıkıntı altında kalan vatandaşlar için arama-kurtarma çalışmaları devam ederken meskeni yıkılan vatandaşlar mağduriyetlerin neden olduğu tesirle Önemli travmalar yaşıyor. Afet sonrası depremzelere Ömür alanı olarak tasarlanan acil yerleşim konteyner üniteleri ise yaşadıkları yerleri terk etmek durumunda kalan vatandaşların barınma muhtaçlıklarını karşılamayı hedefliyor. Konut tahlili olarak kullanılan konteyner meskenler nedir? Prefabrik konut nedir? İşte ayrıntılar…

KONTEYNER mesken NEDİR? KONTEYNER konut NASIL OLUR?

Türkiye’de birinci Defa 17 Ağustos 1999 depremi sonrası gündeme gelen konteyner konut, zelzele afeti sonrasında kullanıma Amade konut konsepti olarak açıklanabilir. Afet konutları olarak devreye alınan konteyner konut, 1+1 ve 2+1 olacak formda tasarlanmaktadır. 

Konteyner mesken

Temiz su tesisatı banyo ve Tuvalet iç olmak üzere bireylere “ev” konforu sunan konteyner meskenler, gündelik konut gereksinimlerini karşılamaktadır. 3×7, 3×8, 3×9 ve 3×12 metre üzere büyüklüklere sahip olabilen konteyner meskenler, uzun ömürlü kullanım imkanı tanımaktadır.

Konteyner konut hakkında bilgiler

Ailedeki şahıs sayısı ve kullanım hedefine nazaran değişkenlik gösterebilen konteyner meskenler, fabrikadan kullanıma Amade biçimde sevk edilmektedir. 

Konteyner mesken özellikleri

KONTEYNER konut ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Konteyner meskenler her türlü iklim koşuluna Müsait olmakla birlikte, konutun yapısına göre 80 kg kadar karı taşıyabilme özelliğine sahiptir. Öte yandan rüzgara karşı da dirençli olan bu yapılar saate 102 km sürate ulaşan rüzgara da sağlamdır. 

Konteyner konutun görünümü

Cam yünü, çelik materyal, betopan ve polistren köpük üzere materyallerin kullanıldığı konteyner meskenlere talep edilirse çatı da yapılabilmektedir. 

Konteyner mesken yapımı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir